Як одягнути дитину на хрестини.

Хрестини дитини називають «другим народженням», бо це дуже важлива подія в житті православної родини. У той же час це дуже відповідальне і клопітка захід для батьків. Дуже важливо підготуватися до його проведення заздалегідь, запросити хресних, родичів, зібрати хрестильні приналежності для дитини, одягнути його належним чином.
Вам знадобиться
  • Великий рушник, простирадло, хрестинна сорочка, шапочка або косиночка для дівчинки, труси або одноразові підгузники, носочки.
Інструкція
1
Якщо хрестини проходять в теплу пору року, проблем з одягом для малюка виникнути не повинно. Можна надіти бавовняний костюмчик хлопчику чи легке плаття дівчинці, не забуваючи про косиночку або панамку. Дуже важливо підібрати одяг з нехитрими застібками або взагалі без них, оскільки в ході хрестин потрібно буде оперативно зняти одяг з дитини. Якщо він зовсім малий, приготуйте пелюшку, щоб постелити її на спеціальний стіл для переодягання. Велику частину обряду крихітка проводить голяка або в одному підгузку.
2
Якщо дитину збираються хрестити взимку, необхідно підготувати теплий, легко розстібається костюмчик, бавовняні і вовняні шкарпетки і шапочку. Одяг знімають на початку хрестин, і до опускання в купіль дитина проводить час на руках у одного з хресних голим. Йому можна надіти шкарпетки і загорнути в теплий рушник або ковдру.
3
Після купання дитини потрібно швидко витерти, і батюшка одягли його в підготовлену заздалегідь сорочку з хрестильного набору - як правило, він включає в себе простирадло, хрестинну сорочку і чепчик. Можна вибрати набір самостійно або покласти цей обов'язок на плечі одного з хресних. Шкарпеточки в хрестильні набори зазвичай не включені. Також не забудьте підготувати заздалегідь крестильное рушник і захопити пару пелюшок і два-три одноразових підгузника.
Зверніть увагу
В ході православних хрестин дитини переодягають тричі: спочатку знімають одяг, в якому малюк прибув до церкви, потім надягають хрестинну сорочку і чепчик, потім поверх надягають речі для від'їзду додому або на святкування. Після хрестин дитини зазвичай не миють кілька днів, уточнити, скільки саме, можна у батюшкі.Крестільние сорочку і рушник не перуть, а зберігають протягом усього життя дитини.
Корисна порада
Не варто закутувати дитини у велику кількість одягу, навіть у холодну пору року. Якщо йому буде жарко або доведеться довго клопотатися з його перевдяганнями, він може почати нервувати і плакати.