Як дати собі характеристику.

Часто при прийомі на роботу кандидата просять розповісти про власні позитивні і негативні якості. Питання «назвіть свої головні достоїнства» зазвичай ставить в тупик, говорити про недоліки теж ніяково. Як же вийти з положення?
Інструкція
1
Не бійтеся здатися нескромним в очах майбутнього шефа. Адже ваші роботодавці теж знають правила гри: краще трохи перебільшити свої достоїнства, ніж виглядати бляклим представником офісного планктону, який ніяк себе не проявив.
2
Розкажіть про свій успіх без зайвих епітетів і порожніх вихвалянь, оперуйте конкретними деталями: наскільки вдалося підняти обсяг продажів, як допомогла ваша ідея оптимізувати роботу співробітників і т.д. Немає нічого поганого в тому, щоб представити свої досягнення у вигляді невеликої презентації - з графіками, цифрами та коротким оглядом вашої переможної стратегії.
3
Не потрібно каятися у своїх промахах. Навіть якщо ви одного разу по недосвідченості завалили важливий проект, не сповіщали про це тих, хто бачить в вас успішного співробітника. Не сподівайтеся, що роботодавець увійде в положення і зрозуміє, що ви хотіли як краще, і тільки підступи конкурентів завадили вашому тріумфу. Нехай подробиці ваших невдач залишаться при вас.
4
Питання про особисті якості передбачає, що ви дасте собі точну ділову характеристику. Доречно сказати, що ви комунікабельні - значить, зможете домовлятися з людьми в стресових ситуаціях, амбітні - значить, зацікавлені не тільки у своєму, а й загальному процвітанні фірми. А от про те, що ви хороший сім'янин, згадати можна, але не варто робити на цьому акцент. Фото дітей та коханих тварин теж краще залишити для дружньої вечірки.
5
Не бійтеся каверзних уточнюючих запитань. Роботодавця, швидше за все, цікавить ваша стресостійкість та винахідливість, а не точну відповідь. На запитання: «чому ви такий розумний, але поки не мільйонер», не потрібно відповідати всерйоз. Скажіть, що сподіваєтеся стати таким на новому робочому місці, не намагайтеся видати щось надоригінального. Головне - не губіться.
6
Задавайте ділові питання. Обов'язково уточнюйте розмір зарплати, коло обов'язків, оплату понаднормових та інші деталі. Таке «цікавість» не тільки прояснює перспективи, але і характеризує вас як ділової людини, який прийшов працювати, а не просто розмовляти. Таким чином ви збільшите свої шанси отримати бажане місце, не впадаючи в крайності хвалебної самопрезентації.
Корисна порада
Перед зустріччю з роботодавцем підготуйте письмовий звіт про ваші досягнення. Він додасть вам впевненості, навіть якщо не стане в нагоді в бесіді.