Як описати інтер'єр.

Щоб при описі інтер'єру не упустити важливих деталей, найкраще дотримуватися плану викладу. Це допоможе відновити в пам'яті деякі подробиці і побудувати розповідь так, щоб читач і співрозмовник зміг уявити собі приміщення так, як ніби бачить його на власні очі.
Інструкція
1
Охарактеризуйте приміщення в цілому - його розміри, кількість і форму вікон і дверей, інші архітектурні особливості, загальне враження. Наприклад так: «Величезний, дуже світлий зал з високими стелями і шістьма великими стрілчастими вікнами. У приміщення веде широка двостулкова дерев'яні двері, прикрашена різьбленням ».
2
Розкажіть про обробку приміщення - опишіть колірну гамму оздоблювальних матеріалів, малюнок шпалер, згадайте про те, який матеріал покриває підлогу. Наприклад: «Оздоблення кімнати витримана в бежево-піщаної гамі. На стінах - шпалери в дрібну вертикальну смужку, підлога вкрита лінолеумом з малюнком, що імітує паркет, двері пофарбовані бежевою фарбою ». Обов'язково згадайте і про освітлювальних приладах - люстрах, світильниках, бра або торшерах.
3
Опишіть меблі, що знаходиться в кімнаті - її функціональне призначення, зовнішній вигляд, форму, розташування. Характеризуючи м'які меблі, не забудьте згадати про колір і матеріалі оббивки. «У центрі їдальні знаходиться великий круглий обідній стіл - зі світлого дерева, на гнутих ніжках. Навколо нього - вісім м'яких стільців, оббитих голубим оксамитом. Біля стіни розташований великий засклений шафа для посуду, також зроблений з світлого дерева ». Якщо в приміщенні є побутова, комп'ютерна, аудіо- або відеообладнання - розкажіть і про неї теж.
4
Не забудьте про текстильному оформленні кімнати. Штори, драпірування, покривала, декоративні подушки - це теж деталі інтер'єру. Наприклад, так: «Вікна дитячої прикрашають світлі яскраві штори з квітковим малюнком, на ліжках - жовто-блакитні смугасті покривала і подушки в тон».
5
Для того, щоб опис інтер'єру було завершеним, згадайте про елементи декору, які ви помітили в приміщенні. Це можуть бути репродукції або картини на стінах, квіткові кашпо, статуетки і так далі. «На камінній полиці стоїть сувенірна модель Ейфелевої вежі, на стінах - великі чорно-білі фотографії з видами Парижа».