Як відмити казан. якщо їжа пригоріла в чавунному казані.

Казан - це товстостінна чавунна ємність, використовувана для приготування їжі на відкритому вогні. В даний час чавунний казан можна зустріти будь-яких розмірів, і готують в них їжу вже не на вогні, а на електричної або газової плиті, що значно спрощує процедуру миття.
Вам знадобиться
  • - чистячі, миючі засоби для посуду;
  • - губка;
  • - залізна щітка;
  • - сода;
  • - сіль;
  • - річковий пісок.
Інструкція
1
Маленький чавунний казан можна мити в посудомийній машині, використовуючи спеціальний засіб, призначений для посудомийки. Спосіб миття досить-таки простий. Ретельно видаліть всі залишки їжі, поставте ємність в спеціально призначений відсік, включите посудомийну машину, після завершення програми отримаєте чистий казан.
2
Процедура миття значно ускладнюється, якщо ви використовували справжній казан літрів на 100-150, який встановлювали на тринозі та готували їжу на відкритому вогні. При такому способі приготування вам доведеться відмивати не тільки внутрішню поверхню величезної чавунної ємності, але і зовнішню, яка буде сильно закопченої.
3
Для миття казана ви можете скористатися сучасними миючими та миючими засобами або використовувати харчову соду, сіль, річковий пісок, які допоможуть вам справитися з миттям не гірше. Але це займе набагато більше часу.
4
Чавун можна чистити залізної щіткою, так як він не схильний появі подряпин. Якщо ви плануєте відмити казан досить швидко, скористайтеся миючими та миючими засобами, призначеними для посуду. Якщо їжа в чавунної ємності пригоріла, насипте на дно будь засіб для чищення або додайте очищуючий гель, налийте води, доведіть до кипіння, через 20 хвилин ви без праці впораєтеся із забрудненнями.
5
Зовнішню частину казана почистіть за допомогою цих же коштів. Після чого вам залишиться тільки ретельно обполоснути ємність водою і просушити.
6
Якщо ви готували їжу на природі і у вас немає з собою сучасних чистячих засобів, скористайтеся річковим піском, сіллю або содою. Щоб без особливих зусиль відмити казан всередині, насипте в нього пісок, сіль або соду, додайте води, закип'ятіть, через кілька годин ретельно промийте всередині за допомогою щітки або губки. Зовнішню частину почистіть зазначеними засобами, ретельно обполосніть, просушіть.