Як оцінити своє здоров'я.

Здоров'я - це самий безцінний дар, до якого потрібно дбайливо ставитися. Оцінити стан здоров'я можна на відмінно, якщо ви відчуваєте себе чудово і знаєте лише з курсу анатомії, де і який орган розташований. За будь-яких неполадки в організмі присутні певні симптоми. При уважному ставленні до себе захворювання можна розпізнати на самій ранній стадії.
Інструкція
1
Щоб оцінити стан свого здоров'я, проаналізуйте, як ви себе почуваєте в даний час, що змінилося в порівнянні з самопочуттям один, два, три місяці тому. Якщо у вас хороший апетит, нормальна вага, ви чудово спите, бадьоро себе почуваєте весь день, маєте гарний настрій і зовнішній вигляд, турбуватися не варто. Це означає, що зі здоров'ям у вас все в порядку.
2
Якщо за останній час ви значно додали у вазі або схудли, але при цьому спосіб життя і раціон харчування не змінився, варто задуматися, чи не пора звернутися до лікаря і пройти повне медичне обстеження. Зміна ваги може бути першим симптомом діабету, серцево-судинних порушень, захворювань обміну речовин. Також вага змінюється при підвищеному рівні холестерину.
3
Уважно огляньте мову. Він повинен бути рожевим, без нальоту. Якщо ж ви помітили білий, сірий, зелений наліт, у роті постійно присутній гіркоту, з'явився неприємний запах, зверніться до лікаря. Захворювання печінки, шлунково-кишкового тракту в першу чергу проявляються нальотом на язиці. Додатково можуть бути присутніми порушення травлення, запор або діарея, тяжкість після їжі і болю на голодний шлунок.
4
Стан волосся і нігтів чимало можуть сказати вам про стан здоров'я. Якщо в організмі все гаразд, ви будете мати гарні блискуче волосся і міцні нігті. При будь-яких відхиленнях ваша шевелюра потьмяніє, порідшає, волосся стануть крихкими, а нігті ламкими. Така ситуація спостерігається при неповноцінному харчуванні, недостатньому надходженні вітамінів і мінералів, а також за наявності шкідливих звичок, нездоровому способі життя.
5
Простежте, чи не набрякають у вас ноги або повіки. Якщо вранці ви відчуваєте, що не можете відкрити очі, а ввечері насилу одягаєте модельне взуття, пора перевірити нирки, серцево-судинну систему і здати кров на гормональний рівень.
6
При частих простудних захворюваннях, коли ангіна, ГРЗ, нежить просто не дають ніякого спокою, перевірте імунну систему. Також лікар загальної практики може призначити вам консультацію ендокринолога. При захворюваннях щитовидної залози простудні захворювання можуть випливати одне за іншим.
7
Проаналізувавши стан здоров'я, ви не виявили відхилень, значить, можете поставити своєму здоров'ю оцінку «відмінно».