Як на фотографії поставити дату.

Можливості цифрової фотографії практично безмежні. Якщо ви забули перед зйомкою встановити у фотокамері режим, при якому на кожен кадр додається дата, це можна виправити за допомогою обробки знімка в будь-якому графічному редакторі.
Інструкція
1
Якщо у вас немає можливості або бажання займатися обробкою відзнятого матеріалу на комп'ютері, а бачити дату на кожному знімку хочеться, заздалегідь подбайте про те, щоб фотокамера в автоматичному режимі проставляє дату на кожному кадрі. Для цього увійдіть у меню фотоапарата і в розділі «Налаштування» або «Опції» (залежно від моделі пункти меню можуть називатися по-різному) встановіть бажаний параметр.
2
Багато сучасні мобільні телефони, і тим більше смартфони і планшетні комп'ютери, також здатні під час зйомки виводити дату на кожну фотографію. Для включення цієї опції відкрийте в меню налаштування фотокамери та встановіть режим відображення часу знімка. Якщо самостійно знайти потрібний пункт меню не вдається, скористайтеся інструкцією до вашого пристрою, тому що шляхи до тих чи інших налаштувань у кожного гаджета різні.
3
Якщо ж проблема все ж встала перед вами постфактум, нічого не залишається робити, як додати дату вручну, за допомогою будь-якого доступного графічного редактора, нехай навіть це буде вбудована в набір системних засобів Windows програма Paint. Натисніть кнопку «Пуск», перейдіть в розділ «Усі програми» і в розділі «Стандартні» клікніть по її іконці.
4
Коли відкриється вікно програми, перетягніть в неї фотографію або додайте файл, натиснувши поєднання клавіш Ctrl і О. Клацніть по піктограмі з зображенням букви «А» на панелі інструментів редактора Paint, потім клікніть в будь-якому місці фотографії та виберіть потрібний шрифт , колір і розмір напису, яка представлятиме собою дату знімка.
5
Помістіть курсор у правий нижній кут знімка (саме в цьому місці зазвичай знаходиться дата на фото), а потім введіть потрібні цифри. Завершивши введення, клікніть в будь-якій вільній області зображення. Збережіть отриманий результат, вибравши в меню команду «Зберегти як».
Фотоапарат не завжди вдається налаштувати таким чином, щоб він відображав дату знімка, тому на будь-якому жорсткому диску знайдуться «втрачені в часі» фотографії. Але не біда, дату можна проставити за допомогою всемогутнього Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Запустіть Adobe Photoshop CS5 і відкрийте необхідну фотографію: натисніть пункт меню «Файл», потім пункт «Відкрити», виберіть файл і клацніть «Відкрити». Також вікно завантаження картинки можна відкрити за допомогою гарячих клавіш «Ctrl» + «O».
2
Виберіть інструмент «Текст» (гаряча клавіша «T») і клацніть лівою кнопкою миші приблизно в тому місці, де ви хотіли б бачити напис. У місці кліка з'явиться миготливий курсор. З клавіатури наберіть необхідну дату. Під файловим меню знаходиться панель, на якій ви можете поміняти шрифт, накреслення, розмір, колір та інші параметри написи. Перед зміною виділіть текст: натисніть на ньому правою кнопкою миші і в меню клікніть найперший пункт - «Виділити все».
3
У лівій частині панелі параметрів знаходиться кнопка перемикання тексту з горизонтального у вертикальне положення і назад. Також зверніть увагу на функцію «Деформувати текст» (кнопка з літерою «Т» і стрілочкою внизу), за допомогою якої можна додати вашій написи несерйозний, комічний ефект.
4
У правій частині панелі з параметрами інструменту «Текст» знаходяться дві кнопки: перекресленого круга і галочки. Перша видаляє останні зміни або, якщо текст виділений повністю - весь текстовий шар. Друга зберігає внесення зміни.
5
Якщо вас не влаштовує розташування напису, її можна пересунути. Для цього використовуйте інструмент "Переміщення" (гаряча клавіша «V»). Виберіть його, правою кнопкою миші клацніть на написи і перетягніть її в потрібне вам місце.
6
Щоб зберегти зображення з написом, натисніть пункт меню «Файл», потім пункт «Зберегти як» (або використовуйте гарячі клавіші «Shift» + «Ctrl» + «S»), напишіть ім'я, виберіть шлях, в поле «Тип файлів» поставте «Jpeg» і клацніть кнопку «Зберегти».