Як намалювати болото.

Для того щоб зобразити болото, найкраще використовувати акварельні фарби. Вони дозволять підкреслити каламутну поверхню води на поверхні трясовини і промальовувати хирляву рослинність по її берегах.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - акварельні фарби;
  • - кисті.
Інструкція
1
Виділіть на папері ділянку, відповідний болоту. Ви можете вибрати будь-який розмір цього утворення на ландшафті, воно може бути великим або маленьким. У будь-якому випадку болото повинно мати округлі обриси, як, наприклад, біля озера. Не тисніть на олівець, щоб сліди грифеля не проглядається з-під шару фарби.
2
Зобразіть дерева по периметру болота. Оскільки в такій місцевості грунт не родюча, а її кислотність підвищена, намалюйте хирляву рослинність з тонкими стовбурами і гілками. Деякі дерева можна намалювати без листя або з невеликою їх кількістю.
3
Намалюйте на поверхні болота купини, вони утворюються шляхом розростання таких трав як осока або аїр, їх листя виглядають як довгі стрічки, спрямовані вгору і в сторони. Крім купин можна зобразити поросль моху на камінні, очерет і багно. Останній представляє із себе низькорослий чагарник з витягнутими листками і білими квітами.
4
Приступайте до фарбування. Щоб надати воді на поверхні болота нерухомість, накладайте фарбу горизонтальними шарами. Використовуйте брудні відтінки зеленого та коричневого кольорів. У деяких місцях трясовини точковими дотиками пензля виділіть ряску. Це буде особливо доречно, якщо ви зображує болото в літній період.
5
Розфарбуйте дерева і чагарники, що виростають поруч з болотом. Кору в нижній частині покрийте темно-зеленим мохом, через кволі гілки повинно просвічувати небо. Пам'ятайте, що поблизу боліт часто зустрічаються зарості чорниці, журавлини та морошки, тому ви можете зобразити розсип ягід на берегах.
6
Зобразіть блідо-блакитне світіння над поверхнею трясовини. Воно обумовлене самозаймання виділяється болотного газу (метану). Для правдоподібності ви можете виділити світлом кілька гниючих під водою рослин.