Як перенести лічильник в квартиру.

Прилад обліку електричної енергії можна переносити, змінювати, пересувати з місця на місце тільки після отримання дозволу в енергетичній компанії, що поставляє ресурси. Самостійна зміна положення встановленого лічильника не допускається, за самовільне перенесення може бути накладено адміністративний штраф і застосовані інші санкції, передбачені чинним законодавством і договором між споживачем і постачальником.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - паспорт;
  • - документи на квартиру;
  • - технічні умови;
  • - акт списання;
  • - акт введення в експлуатацію;
  • - договір.
Інструкція
1
Прилад обліку, розташований в електричному щитку на сходовому майданчику, є власністю постачальників енергоресурсів. Для всіх споживачів без винятку встановлюються стандартні електричні лічильники з одним тарифом. Якщо ви плануєте замінити прилад на більш сучасну модель з двома, трьома тарифами, яка не може увійти за параметрами в стандартну коробку електричного щитка, зверніться із заявою в енергопостачальну компанію.
2
Пред'явіть паспорт, правовстановлюючі документи на квартиру. Протягом 1 місяця вам видадуть технічні умови (дозвіл), на підставі яких ви зможете провести демонтаж старого приладу обліку та встановити новий електричний лічильник.
3
Після демонтажу представник з відділу споживачів енергопостачальної компанії зобов'язаний скласти акт списання і зафіксувати останні показання лічильника.
4
Установку нового приладу обліку можна провести самостійно, дотримуючись технічні вимоги, або укласти договір з ліцензованим електриком, який встановить все відповідно до правил.
5
Згідно з правилами установки, електричний лічильник повинен знаходитися на відстані 80-170 см від рівня підлоги, в доступному місці, в максимальній близькості від кабелю вводу.
6
Як тільки ви встановили електричний лічильник, зверніться до постачальників, викличте контролера, який складе акт введення приладу в експлуатацію та опломбує його.
7
При оплаті електроенергії за двома або трьома тарифами старий договір з постачальниками енергоресурсів стає недійсним. Для укладення нового договору зверніться у відділ споживачів з паспортом, правовстановлюючими документами на квартиру, технічними умовами і старим договором. З вами переукладуть договір на оплату.
Зверніть увагу
Не забувайте, що, встановивши електричний лічильник в квартирі, ви зобов'язані в будь-який час забезпечувати безперешкодний доступ представникам енергомереж для перевірки приладу обліку та зняття останніх свідчень.