Як підвищити тиск води в квартирі. насосна станція підвищення тиску.

Ситуація, коли при відкритому крані вода тече тонкою цівкою, знайома досить багатьом жителям. Недостатній напір може бути тимчасовим або постійним і заподіювати безліч незручностей. Якщо звернення в комунальні служби не привели до позитивного результату, можна спробувати підвищити тиск води самостійно.
Вам знадобиться
  • - насос підвищення тиску;
  • - автоматична насосна станція.
Інструкція
1
Причини низького тиску в водопроводі можуть бути різними, від часткової закупорки труб сольовими відкладеннями до розташування квартири на верхніх поверхах висотного будинку. У тому випадку, якщо комунальні служби не можуть або не хочуть виправити ситуацію, ви можете спробувати вирішити її самі за рахунок установки додаткового насоса.
2
Спочатку оцініть, як надходить вода в квартиру, від цього залежить вибір насоса. Якщо вона тече з крана, але тиск завжди маленьке, необхідно встановити насос підвищення тиску. Якщо ж її взагалі немає, але вона є поверхом нижче, знадобиться Самовсмоктуюча насосна станція.
3
Насоси підвищення тиску врежьте в водопровід на вході в квартиру. Він може працювати в двох режимах, автоматичному і ручному. Перший варіант кращий - насос включається тоді, коли відкривається кран, і підтримує потрібний тиск. Як тільки ви закриєте кран, автоматика відключить насос. В ручному режимі він працює примусово, без автоматики. Такий режим забезпечує постійний натиск води навіть при слабкому тиску, але вимагає відключення пристрою після припинення розбору води. Якщо води в системі не буде зовсім, насос може згоріти. В автоматичному режимі електроніка відключить насос при падінні тиску нижче мінімально допустимого.
4
Встановіть автоматичну насосну станцію, що складається з насоса, зазвичай відцентрового, гидроаккумулятора, блоку управління і манометра. Вона має досить великі розміри, тому для її установки буде необхідно підшукати місце. Завдяки гідроакумулятори з еластичною мембраною в системі завжди підтримується необхідний тиск. При його падінні нижче номінального включається насос і закачує воду в акумулятор. Як тільки тиск досягає максимального рівня, насос вимикається. Зворотний клапан перешкоджає відходу води назад у водопровід.
5
Врахуйте, що насосні станції добре працюють в приватних будинках, але в багатоповерховому будинку при їх установці може виникнути ряд проблем. Зокрема, при нестачі води насос почне підсмоктується повітря через відкриті крани у сусідів, що мінімум призведе до ситуації, коли крани у вас будуть «плюватися» сумішшю води і повітря. При великій кількості повітря відцентровий насос перестане працювати, для його запуску вам доведеться знову заливати систему водою. Тому краще розглянути перший варіант - установку насоса підвищення тиску. Якщо вода зовсім не піднімається до вашого поверху, вимагайте від комунальних служб вирішення цього питання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6R6bUEMhOIY
Зверніть увагу
Третім фактором, який регламентує тиск води, є висота будівлі. Вода володіє власним вагою, і для того, щоб підняти її на самий верх, в нижній точці труби необхідно створити досить великий тиск. Щоб підняти воду на висоту одного поверху звичайного житлового будинку, необхідно мати тиск 0,27 кг/см2.
Корисна порада
Наприклад, підводний човен, зануритись на 100 м під воду, відчуває тиск, що дорівнює 10 атм (понад атмосферного), що приблизно відповідає тиску всередині парового котла паровоза. Таким чином, кожній глибині під поверхнею води відповідає певне гідростатичний тиск. Підводні човни постачають манометрами, измеряющими тиск забортної води; це дозволяє визначати глибину занурення.
Якщо вода у водопроводі подається з порушенням технічних норм (з високим тиском), це негативно впливає на водопровідну систему, викликає її руйнування. Високий тиск також робить негативний вплив на побутові прилади, що працюють з водопроводом. При зниженому тиску вода просто не надходить до певних поверхів, побутові прилади знову ж перестають нормально функціонувати і люди відчувають дискомфорт.
Інструкція
1
Якщо ви є власником приватного будинку, який не підведений до системи центрального водопостачання, то все досить просто. Розрахуйте параметри водоспоживання і купите глибинний насос, відповідний вашим потребам, а також гидроаккумулятор (або накопичувальний бак) і встановіть дане устаткування. Не бійтеся так званих гідроударів - вам вони не страшні, так як ви зможете самі регулювати тиск у водопровідних трубах будинку.
2
Якщо ж будинок підключений до системи центрального водопроводу, то виходьте з розрахунку даного будинку, враховуйте при цьому такі нюанси. Проводити самостійно установку системи підвищення тиску води заборонено! Доведеться вступати у взаємодію з Водоканалом. Почніть з направлення їм офіційної заявки, потім складіть разом зі співробітником організації акт огляду систем водопостачання і дочекайтеся висновку про можливість установки додаткових систем.
3
Будьте готові до того, що виникнуть проблеми з установкою насоса для підвищення тиску для окремої квартири (і з сусідами і з Водоканалом). Комунальні системи не розраховані на збільшення навантаження в локальній системі, а тому зміна контуру водопостачання завжди загрожує проривами, а вже тим біліше якщо ви вирішите встановити додатковий насос.
4
Якщо ви живете в багатоповерховому будинку, то ваші дії такі. Спочатку прочистите водопровідні труби в системі квартири. Якщо це не спрацює, то спробуйте один з нижче наведених варіантів (просто підберіть той, який буде найбільш підходити і за ціною і за технічними характеристиками):
5
Встановіть у себе гидроаккумулятор або ж накопичувальну ємність. Цей метод не зовсім зручний за рахунок того, що площа квартири не завжди дозволяє встановити місткий гідроакумулятор, наприклад, на 300 літрів.
6
Встановіть в квартирі насоси побутового водопостачання. Вони автоматичні, мають низький рівень шуму під час роботи, тому являють собою оптимальний варіант для квартири. Фахівці рекомендують встановлювати дані насоси безпосередньо поблизу тих побутових приладів, чия робота безпосередньо залежить від тиску в системі водопроводу.