Як перемістити будинок.

Технологія перенесення з місця на місце цілої будівлі без його знесення відома вже не перше 100-річчя. Якщо ви хочете перемістити свою будову, наприклад, на дачі, вам потрібно чітко дотримуватися інструкції, складені тими людьми, які набагато раніше вас займалися подібними пересуваннями.
Інструкція
1
У першу чергу вам потрібно вирішити проблему з тим, як без особливих втрат, дуже акуратно «зняти» будинок з фундаменту. Якщо будівля не важке, наприклад, щитової дачний будиночок, підведіть під нього троси і за допомогою крана починайте піднімати. Занадто високий не задирайте, може впасти.
2
Пересуньте будинок на нове місце, де вже повинен бути готовий новий фундамент. Зміцніть його на новому місці.
3
Якщо ваша мета звичайну будівлю, технологія буде дещо іншою. За допомогою спеціальної техніки зріжте будинок з фундаменту, потім стягніть його залізними рейками. Зрізати фундамент можна за допомогою спеціальної болгарки для роботи з бетоном. Будьте готові до того, що цей процес займе у вас багато часу.
4
Не забудьте заздалегідь підготувати дому дорогу до місця його переміщення. Прокладіть шляху, звичайно це рейки. До сталевого кільцю, яке стискає будинок, прив'язуються троси, після чого тягніть будинок по готовим шляхах пересування. Це тільки здається, що така процедура займає надто багато часу. Насправді реально перемістити будинок на 13 метрів всього за 41 хвилину. А ось на підготовку такого переїзду може піти близько 4 місяців.
5
Як варіант, можна перевезти будинок по треб. Їх замість рейок потрібно укладати по всьому шляху слідування будівлі. Також будинок тягнеться на тросах. Тільки «їхати» він буде трохи швидше, ніж по рейках.
6
Раніше для пересування будинків використовували кінську силу, тобто до тросів, що тягне будинок на нове місце, впрягали коней. Сьогодні прогрес не стоїть на місці і при бажанні перенести будинок використовують самоскиди та інші великовантажні машини.
7
У деяких випадках користуються наступною технологією. Будинок зрізається з фундаменту, під нього протягують троси, чим більше, тим краще. За допомогою крана акуратно піднімають будинок на висоту автомобіля і занурюють на евакуатор. Після чого перевозять на інше місце.
Корисна порада
Щоб нанести будівлі менше пошкоджень, фахівці рекомендують перед початком пересування зняти двері та вікна. Після переміщення їх повертають на місце.
Перевезення будинків здійснюються не так вже й часто в силу складності і високої вартості виконуваної операції. Однак практика переміщення будинків існує вже досить давно. Даний вид послуг відноситься до категорії перевезень негабаритних вантажів.
Інструкція
1
Так, наприклад, модульні будинки транспортуються на низькорамних платформах великовантажних автомобілів, куди їх ставлять за допомогою спеціальних маніпуляторів з різними навісними пристосуваннями.
2
Якщо в будинку є порожні місця, то їх обов'язково заповнюють баластом, вага якого ретельно рассчітивается.Поскольку будинку мають різну конструкцію і вага, а модульні елементи таких будинків чутливі до механічних впливів, на час транспортування для них передбачена особлива упаковка.
3
Виконувати подібні перевезення по силам лише спеціалізованим організаціям з відповідним технічним оснащенням. Будь-які спроби самостійно організувати перевезення будинки можуть мати сумний кінець. Вимоги, що пред'являються до безпеки таких перевезень дуже високі. Всі конструктивні елементи і пакети жорстко кріпляться до транспортній платформі.
4
Категорично забороняється транспортування волоком, якщо відсутні спеціальні пристосування, а також використання підйомних петель для транспортування. Існують обмеження і по швидкості руху. Так при перевезенні будинку по трасі з твердим покриттям швидкість обмежується 30 км/год, на ґрунтовій дорозі - 15 км/год і по бездоріжжю - 5 км/год.
Зверніть увагу
Ось, наприклад, як в 30-ті роки минулого століття переміщали будівля Моссовета. Для цього у дворі був виритий котлован і прокладені спеціальні колії на глибині чотирьох метрів. У переміщенні будівлі були задіяні лебідки і домкрати. 13-метровий шлях був подоланий всього за 41 хвилину. Всього в передвоєнні роки в Москві було переміщено 23 будівлі. У наші дні використовуються більш досконалі технології.