Як за масштабом визначити відстань на карті.

Місцевість на карті завжди показана в зменшеному вигляді. Коефіцієнт зменшення називається масштабом. Вимірявши довжину відрізка на карті, можна потім обчислити дійсне відстань між двома об'єктами на місцевості.
Інструкція
1
Якщо необхідно дізнатися відстань між двома точками по прямій лінії, виміряйте відповідний відрізок на карті за допомогою лінійки. Переважно, щоб вона була виготовлена з якомога більш тонкого листового матеріалу. У випадку, якщо поверхня, на якій розстелена карта, не є плоскою, допоможе кравецькі метр. А за відсутності тонкої лінійки, і якщо карту не шкода проколювати, зручно використовувати для вимірювання циркуль, бажано з двома голками. Потім його можна перенести на міліметровий папір і виміряти довжину відрізка по ній.
2
Дороги між двома точками на карті рідко бувають прямими. Виміряти довжину кривої лінії допоможе зручний прилад - курвиметр. Щоб ним скористатися, спочатку обертанням ролика сумістите стрілку з нулем. Якщо курвиметр електронний, встановлювати його на нуль вручну необов'язково - достатньо натиснути кнопку скидання. Притримуючи ролик, притисніть його до початкової точки відрізка так, щоб ризику на корпусі (вона розташована над роликом) вказувала прямо на цю точку. Потім ведіть ролик по лінії, поки ризику не опиниться поєднана з кінцевою точкою. Прочитайте свідчення. Врахуйте, що у деяких Курвіметр є дві шкали, одна з яких має градуювання в сантиметрах, а інша - в дюймах.
3
Знайдіть на карті покажчик масштабу - зазвичай він розташований у правому нижньому куті. Іноді цей покажчик являє собою відрізок калиброванной довжини, поряд з яким зазначено, який віддалі він відповідає. Виміряйте довжину цього відрізка лінійкою. Якщо виявиться, наприклад, що він має довжину в 4 сантиметри, а поруч з ним зазначено, що відповідає 200 метрам, поділіть друге число на перше, і ви дізнаєтеся, що кожному сантиметру на карті відповідає 50 метрів на місцевості. На деяких картах замість відрізка присутній готова фраза, яка може виглядати, наприклад, таким чином: «В одному сантиметрі 150 метрів». Також масштаб може бути зазначений у вигляді співвідношення такого вигляду: 1: 100000. У цьому випадку можна підрахувати, що сантиметру на карті відповідає 1000 метрів на місцевості, оскільки 100000/100 (сантиметрів у метрі) = 1000 м.
4
Обмірюване лінійкою або курвіметром відстань, виражене в сантиметрах, помножте на вказане на карті або розраховану кількість метрів або кілометрів на одному сантиметрі. В результаті вийде реальне відстань, виражене, відповідно, в метрах або кілометрах.