Як співати на сцені. Як передавати пета.

Стати зірками мріють багато, одиниці втілюють цю мрію, а решта знаходять собі більш підходящі заняття. Але якщо вам трапилося співати на сцені, а ви зовсім до цього не готові і не знаєте, з чого почати, необхідно привести думки в порядок перед виступом, щоб подати себе гідно.
Вам знадобиться
  • Час і місце для репетицій, минусовка пісні або живий музичний супровід.
Інструкція
1
На сцені треба вміти триматися, потрібно вміти подати себе, виглядати відповідно нагоди, але це все деталі. Перше, що потрібно запам'ятати: виходячи на сцену, ви несете глядачам деяку інформацію, енергетичний посил, який повинні передати. Ви співаєте, а не читаєте доповідь, але це не означає, що ви не передаєте інформацію. Те, що ви повинні передати глядачам, постійно має бути у вас в голові, ви повинні пропустити це через себе. Пісню, яку вам належить виконати, прослухайте кілька разів. Якщо вона авторська, то запишіть її на диктофон або просто кілька разів пропойте. Постарайтеся її відчути, щоб це почуття потім передати глядачеві.
2
Позбувайтеся сором'язливості і боязні публіки. Не важливо, скільки людина буде на вас дивитися - десять чи десять тисяч, для вас це просто глядачі. Не варто заздалегідь чекати від них засудження або низької оцінки - ви в силах зробити все, щоб сподобається їм. Якщо у вас стійка боязнь сцени, задовго до виступу почніть працювати над собою. Запорука перемоги над страхом перед публікою - відмінна підготовка. Якщо свій виступ ви отрепетіруете до автоматизму, тоді ви менше будете боятися провалу. Попросіть своїх друзів і рідних зібратися і послухати вас. До речі, багатьом набагато складніше виступати перед близькими, ніж перед натовпом незнайомців, тому якщо ви переможете цей страх, співати перед залом вам буде куди простіше.
3
Репетируйте. Не важливо, де, що і як ви будете співати. Якщо ви не займаєтеся вокалом професійно, зверніться при підготовці за допомогою до викладачів або просто більш досвідченим в цій справі друзям. Нехай допоможуть вам поставити голос, поставити сценографію - як ви будете рухатися, які будете використовувати жести, як будете використовувати простір сцени. Репетируйте якнайбільше. Особливо якщо співати ви будете не під мінусовку, а за участю музикантів - працювати в команді досить складно. Якщо вам належить виступати на сцені з апаратурою, то обов'язково порепетіруйте з нею - голос через мікрофон і без нього звучить по-різному. Якщо ж виступ спонтанне і у вас просто немає часу ретельно готуватися, переконайтеся хоча б, що ви знаєте текст і мелодію пісні відмінно, а далі імпровізуйте.
4
Продумайте свій зовнішній вигляд. Сцена вимагає певного образу, причому, сцени і образи бувають найрізноманітніші. Не варто співати народну пісню у вечірній сукні чи шортах і майці, а запальну танцювальну пісню - в народному костюмі. Те, як ви виглядаєте, сильно вплине на сприйняття вас публікою.
5
Просто співайте, так, як вам хочеться і так, як ви це відчуваєте, намагаючись своєю піснею передати максимум емоцій і думок.
Всяка спільна діяльність зближує батьків і дітей, а творчі заняття ще й виховують почуття прекрасного, допомагають розвинути ті чи інші здібності. Спів - це прекрасний спосіб розвинути у дитини музичний слух, почуття ритму і потренувати мовне дихання.
Вам знадобиться
  • - іграшки;
  • - свічки;
  • - стрічки або вовняні нитки;
  • - мішечок.
Інструкція
1
Співайте, виконуючи роботу по дому. Це найпростіший спосіб зацікавити малюка співом. Всі діти наслідують дорослих, і рано чи пізно дитина спробує вам підспівати.
2
Будьте терплячі. Зазвичай у віці 2-3 років діти здатні відтворити чисто лише фрагмент мелодії з 5-6 звуків. Важливо не критикувати дитину. Він діє на межі своїх можливостей. Висловлювання: «відкривай рот ширше», «неправильно співаєш", "не мичі» можуть привести до того, що дитина взагалі перестане співати або не буде цього робити у вашій присутності.
3
Перетворіть спів в гру. У дітей віком від 2 до 5 років співочі навички можна розвивати за допомогою простих музичних ігор. Виберете веселу дитячу пісеньку, яка подобається і вам, і дитині. Виконуйте її і активно рухайтеся, зображуючи події пісні. Ви можете ілюструвати свої дії за допомогою різних предметів. Це допоможе дитині краще запам'ятати текст. Буде добре, якщо він включиться в гру, спочатку повторюючи за вами руху, а потім і слова.
4
Допоможіть дитині почути себе. Якщо дитина співає дуже тихо або голосно вимовляє тільки окремі слова, необхідно попрацювати над мовним диханням. Згорніть папір трубочкою і дайте її дитині. Нехай він співає в цей імпровізований рупор. Звук можна побачити в коливанні полум'я свічки або відчути, поставивши перед ротом долоньку.
5
Попрацюйте над голосними звуками. Часто діти не співають пісню, а просто проговорюють слова. Візьміть кілька стрічок або вовняних ниток, складіть їх в мішечок. Витягайте стрічки по одній, протяжно вимовляючи голосні.
6
Якщо дитина не потрапляє в розмір звучання, можна пограти з ним в гру «Передай». Візьміть невелику іграшку і дайте її дитині, проспівавши окремий звук або коротке слово. Малюк повинен повернути вам штучку, повторюючи звук. Цю гру можна ускладнити, використовуючи не окремі слова, а рядки і навіть куплети.