Як вирівняти сайт по центру.

При верстці web-майстру доводиться докладати чималих зусиль, щоб сайт однаково добре виглядав при різному дозволі екрана. Оптимальним рішенням є вирівняти весь вміст по центру сторінки.
Інструкція
1
Спосіб вирівнювання по центру залежить від способу верстки. Можна скористатися тегами
або . Звичайно, простіше укласти весь вміст в тег
, але він давно застарів, і немає гарантії, що все буде правильно працювати. Найбільш сучасний спосіб - використання технології CSS.
2
Тег
виділяє частину коду в один блок, дозволяючи змінювати вигляд вмісту, задаючи фрагменту один шрифт, колір, фон і т.д. При блокової верстки весь вміст тега поміщаємо в тег
. В
задаємо вирівнювання атрибутом align. Виглядати це буде так:
Зміст сайту .
3
Також центрування можна задати за допомогою засобів CSS. Для цього потрібно створити окремий файл таблиць стилів або розмістити все в тому ж HTML файлі, в тегу . Код буде виглядати наступним чином: * {margin: 0; padding: 0;} body {text-align: center; } div {width: 700px; margin: 0 auto; }
4
При табличній верстці центрування задається за допомогою таблиць в тегу
. Код буде таким:
Зміст сайту
. Таблиця буде розташована по центру сторінки, відповідно і її вміст теж. Також можна задати ширину будь-якого блоку, вказавши її за допомогою параметра width.
5
Вибираючи ширину сторінки, не забувайте, що у користувачів дозвіл екрана може сильно відрізнятися від вашого. Іноді, щоб не помилитися з розміром, слід задати всі в процентному співвідношенні. Це особливо зручно, якщо у вас простий сайт.
6
Яким би способом ви не скористалися, переконайтеся, що у всіх браузерах ваш сайт працює коректно. Якщо він з якихось причин неправильно відображається в одному з них - вкажіть це.
Сучасні стандарти розмітки сторінок не забороняють використання табличної верстки, тим не менш, верстка шарами, по суті, стала обов'язковим стандартом при створенні сайтів. Крім очевидних переваг, витіснення табличної верстки принесло і деякі нові великі і маленькі проблеми. Одна з них - горизонтальне вирівнювання структури блоків у сторінці. Розглянемо пару практичних способів встановити шар по центру ширини сторінки.
Вам знадобиться
  • Початкові знання мови HTML
Інструкція
1
Один з варіантів вирішення завдання вирівнювання якого або шару (блоку DIV) по центру вікна відкритої сторінки обходиться тільки засобами HTML (HyperText Markup Language - «мова розмітки гіпертексту»). Потрібно помістити блок всередину тега
. Найпростіший код сторінки, зверстаний таким способом, може виглядати, наприклад, так:
Вирівнювання DIV по центру

2
Інший варіант використовує кошти CSS (Cascading Style Sheets - «каскадні таблиці стилів»). У стилі вирівнюючого шару треба задати автоопределение величини відступу від меж вікна. Код такої сторінки в найпростішому вигляді може бути, наприклад, таким:
Вирівнювання DIV по центру