Як включити цифрову клавіатуру. Як підключити додаткову цифрову клавіатуру.

Клавішами додаткової або цифрової клавіатури зручно користуватися для наповнення чисельними даними електронних таблиць, твори розрахунків на програмному калькуляторі та ін. Крім того, кнопки цієї клавіатури можуть бути використані для навігації - переміщення покажчика миші по екрану, курсора введення по редагованому документу і т.д.
Інструкція
1
Стандартним способом включення і виключення цифрової клавіатури є натискання клавіші Num Lock. Знайдіть її серед кнопок у правому верхньому куті клавіатури - конкретне місце розміщення може відрізнятися на різних моделях цього пристрою введення. Про включеному стані цифрових клавіш сигналізує світлодіод, який повинен бути позначений тим же позначенням Num Lock. Якщо він не горить, натисніть NumLock і цифрова клавіатура включиться.
2
Якщо перед цим ви використовували функцію управління покажчиком миші з клавіатури або активували її випадковим натисненням «гарячих клавіш», то кнопки додаткової групи клавіш налаштовані на переміщення курсора по екрану. Повернути їм колишні цифрові значення одним лише натисненням NumLock можна. У цьому випадку вимкніть функцію управління курсором за допомогою тієї ж комбінації клавіш, якої вона активується - Alt + Shift + NumLock.
3
На клавіатурах ноутбуків і нетбуків для економії місця клавішу NumLock часто прибирають, як і саму додаткову клавіатуру. У цьому випадку функції відсутніх кнопок розподіляються по клавішах основної групи, а перемикання проводиться натисненням кнопки Fn у поєднанні з однією з функціональних кнопок. Спробуйте комбінацію Fn + F11 - вона використовується для цієї мети частіше за інших. Якщо перемикання не відбудеться, уточніть в описі комп'ютера потрібну комбінацію.
4
Якщо при кожному включенні комп'ютера цифрова клавіатура персонального комп'ютера виявляється неактивна, змініть відповідну установку в настройках BIOS. Для цього при завантаженні комп'ютера увійдіть в панель налаштувань базової системи введення/виводу - натисніть клавішу Delete. У вашій моделі комп'ютера кнопка виклику панелі налаштувань BIOS може бути іншою - вона повинна бути вказана в запрошуючою написи, яка з'являється в процесі завантаження.
5
В панелі налаштувань знайдіть рядок Boot Up Num-Lock в розділі Advanced BIOS Features і встановіть значення On для цієї установки. Потім вийдіть з панелі налаштувань із збереженням змін.