Як обчислити річний відсоток. Як вирахувати відсоток річний.

Кредити - єдиний вихід із ситуації, коли хочеться отримати бажане без тривалих накопичень. В кредит можна взяти, наприклад, машину, квартиру, побутову техніку, поїздку за кордон та багато іншого. При цьому важливо порахувати річний відсоток, щоб бути в курсі необхідних виплат.
Інструкція
1
Вивчіть уважно договір по кредиту, подивившись, яку суму ви взяли. Дану величину випишіть на листок паперу. Подивіться, в якому розмірі разом з відсотками вам необхідно повернути банку грошові кошти, і також випишіть на папір це числове значення.
2
Ознайомтеся з терміном видачі кредиту, який зазначений у самому договорі або графіку платежів. Для розрахунку річної відсоткової ставки за даним кредитом відніміть величину взятої в борг готівки з усієї суми грошових коштів, включивши в неї також відсотки. Розділіть отримане значення на термін кредиту, помноживши на 100%. Так ви отримаєте річну ставку по взятому вами кредиту.
3
Спробуйте розрахувати річний відсоток по кредиту іншим способом. Складіть все значення кредитних платежів, узятих із графіка. Для зручності створіть для себе таблицю, помістивши в неї наявні значення. Додайте величину комісії, якщо вона була сплачена вами, наприклад, при отриманні готівкових коштів. У тому випадку, якщо ви взяли кредит за розрахунковою карті, до отриманої суми також необхідно додати вартість річного обслуговування картки. Помножте отриману суму на процентну ставку, яка вказана у вашому договорі на кредит.
4
Розділіть отриманий результат на термін кредиту, помноживши на 100%. Нехай вас не лякають великі відсотки: вони мають на увазі так звану «ефективну» процентну ставку по кредиту. Саме даний відсоток вимагає банк в обмін на користування позиковими коштами.
5
Врахуйте також той факт, що при оформленні договору на кредит вам могли підключити послугу страхування. У цьому разі в договорі має обов'язково бути зазначено додатковий відсоток за її оплату. Прочитайте офіційні папери якомога уважніше і особливо ретельно вивчіть інформацію, прописану дрібним шрифтом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8yXQVGDS014