Як поводитися з мобільними телефонами.

Під час експлуатації мобільного телефону необхідно дотримуватись певних правил. Це дозволить значно продовжити термін служби апарату. Практика показує, що сучасні телефони найчастіше виходять з ладу з вини власника.
Інструкція
1
Ні в якому разі не піддавайте мобільний пристрій дії вологи. Особливо важливо стежити за бюджетними моделями телефонів. Їх корпус слабо захищений від проникнення рідини. Не розмовляйте по мобільному телефону під час дощу.
2
Якщо ви все-таки намочили мобільний телефон, одразу вимкніть апарат. Вийміть акумуляторну батарею. Якщо термін гарантійного обслуговування вже минув, розберіть корпус телефону і ретельно просушіть внутрішні елементи. Для цього використовуйте фен в режимі подачі теплого, але не гарячого, повітря.
3
Оберігайте мобільний телефон від механічних впливів. Якщо є можливість, придбайте захисний чохол. Краще всього використовувати щільну сумочку, ущільнену протиударним матеріалом.
4
При роботі з мобільним телефоном, що має сенсорний дисплей, придбайте захисну плівку. Вона дозволить запобігти виникненню подряпин на екрані телефону. Крім того, певні типи плівок захищають дисплей від ударів.
5
Найвразливіший елемент мобільного пристрою - акумуляторна батарея. Сучасні телефони, як правило, оснащені літій-іонними акумуляторами. Про це свідчить напис Li-ion. Перед першим використанням даного елемента живлення проведіть 2-3 циклу повної зарядки/розрядки.
6
Не заряджайте літій-іонний акумулятор, якщо температура навколишнього середовища нижче 5 градусів Цельсія. Це може привести до псування елемента живлення.
7
Пам'ятайте про те, що літій-іонні батареї не можна зберігати в розрядженому стані. Якщо ви використовуєте запасний елемент живлення, зарядите його перед витягом з телефону.
8
Не намагайтеся самостійно відремонтувати телефон в разі механічної поломки. Практика показує, що такі спроби стають причиною повного псування апарату.
Від аварій не застрахований навіть самий акуратний і умілий водій. Перше, що потрібно зробити, якщо з вашим автомобілем трапилася неприємність - викликати екстрені служби, в тому числі співробітників дорожньо-патрульної служби. Стаціонарного телефону поблизу може і не виявитися, а ось мобільники є майже у всіх. Тому найреальніший і швидкий варіант - викликати ДПС саме з мобільного телефону.
Вам знадобиться
  • - мобільний телефон;
  • - довідник.
Інструкція
1
Занесіть в свій телефонний довідник номера екстрених служб. Не всі районні відділення дорожньо-патрульної служби мають мобільники, але у них є міський номер. Наберіть «8», потім код міста, а потім - номер стаціонарного телефону ДПС. У разі аварії вам досить буде подзвонити точно так само, як і будь-якому іншому абоненту. Внесіть у свій довідник також номер телефону страхової компанії. В крайньому випадку, ДПС можна буде викликати і через неї. Правда, для того щоб зробити такий дзвінок, на вашому рахунку повинна бути деяка сума.
2
Аварії не завжди трапляються в тому районі, в якому «прописаний» автомобіль. Телефон місцевого відділення ДПС може виявитися марним, якщо неприємність трапилася в іншому регіоні. Викличте патрульних через свого мобільного оператора. Для абонентів МТС, «Мегафона», «Теле-2» це буде 020. Абоненти «Білайну» набирають 002, а ті, у кого Skylink або «Мотив» - 902. Дзвінок в екстрені служби безкоштовний.
3
Скористайтеся номером телефону МНС для виклику екстрених служб. Номер 112 може набрати абонент будь-якого мобільного оператора, в тому числі і якщо на рахунку немає грошей або навіть обов'язок. Екстрений дзвінок може зробити навіть той, у кого SIM-карта заблокована або зовсім відсутній.
4
Може вийти і так, що аварія сталася в «зоні мовчання», тобто там, де стільниковий зв'язок відсутній. Як правило, в таких «ведмежих кутках» відсутній доступ в інтернет, навіть якщо на мобільнику є відповідна функція. Єдиний вихід з цієї ситуації - попросити когось із проїжджаючих повз водіїв від'їхати на деяку відстань і викликати співробітників ДПС.
Корисна порада
Інші екстрені служби викликаються приблизно так само. Номер телефону протипожежної служби буде 010, 001 або 901 залежно від оператора, а «Швидкої допомоги» - відповідно, 030, 003 або 903. Якщо ви точно знаєте, яке саме відділення ДПС обслуговує дану ділянку дороги, а з вашого мобільного можливий доступ в інтернет, можна спробувати знайти потрібний номер через «всесвітню павутину». Введіть в пошуковик точну назву. Правда, і в цьому випадку набирати номер стаціонарного телефону доведеться самим звичайним способом, через «вісімку» і код міста.