Як відкрити вклад на дитину. чи можна відкрити ощадний рахунок дитині.

З введенням системи страхування вкладів зберігання заощаджень в банках стало безпечнішим, ніж у період становлення ринкової економіки. Тому сьогодні поступово відроджується традиція відкривати накопичувальний рахунок на ім'я дитини, щоб до повноліття він мав певним капіталом для початку самостійного життя. Відкрити ощадний рахунок для дитини можна за допомогою цільових дитячих вкладів або звичайних накопичувальних програм.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - свідоцтво про народження дитини.
Інструкція
1
Для початку вивчіть пропозиції різних банків по зберіганню грошових коштів. Скористайтеся будь-яким з інтернет-ресурсів, на яких узагальнюється інформація про банківські послуги, наприклад, www.banki.ru. Ви зможете розглянути умови кожного з банків вашого міста чи застосувати сервіс «Пошук по вкладах», задавши необхідні параметри: суму, максимальний термін зберігання, валюту і т.д.
2
Деякі банки відкривають цільові дитячі вклади на тривалий період, як правило, до 5 років, але в ряді випадків він може складати до 18 років. Процентні ставки по таких внесках варіюються залежно від терміну. Якщо у вашому місті зберігання «дитячих» внесків здійснюють кілька банків, виберіть серед них той, чиї умови припускають можливість довнесення грошей у внесок протягом усього періоду його дії, а також автоматичну пролонгацію вкладу.
3
Разом з тим, ви можете відкрити і звичайний довгостроковий депозит, оформивши його на ім'я своєї дитини. Але при цьому враховуйте кілька вимог, яким повинні відповідати умови зберігання грошей, щоб вклад був для вас найбільш вигідним: - регулярна капіталізація відсотків, тобто зарахування їх до основної суми вкладу; - можливість поповнення вкладу необмежене число разів і в будь-якій сумі; - автоматична пролонгація на наступний період; - можливість дострокового зняття грошей без втрати нарахованих відсотків.
4
Вибравши оптимальний вид вкладу, зверніться в банк з паспортом і свідоцтвом про народження дитини. Підпишіть договір про внесок і внесіть на особовий рахунок перший внесок. Не забувайте періодично поповнювати рахунок, щоб до моменту розірвання договору на ньому була пристойна сума.
5
Майте на увазі, що зняти гроші з вкладного рахунку, відкритого на ім'я дитини, до досягнення ним віку 14 років мають право батьки (усиновителі, опікуни, піклувальники) з письмової згоди органів опіки та піклування. У віці від 14 до 18 років неповнолітній може сам здійснювати видаткові операції по вкладу, але з письмового дозволу батьків і органів опіки та піклування, а з 18 років - самостійно і без обмежень.
6
Оформивши депозит, стежте за зміною процентної політики банку за вкладами. Після закінчення терміну його дії вивчіть діючі в банку умови зберігання грошей, виберіть найбільш вигідні та укладіть новий договір про вклад.