Як надіти нашийник на собаку. Як побудувати вольєр для собаки допоможіть.

Мати нашийник повинна кожна собака. Вони бувають різні - для певних розмірів, груп порід і видів дресирування. Не завжди і не у всіх собак процес звикання проходить гладко. Досить часто щеня негативно реагує на незрозумілі для нього дії господаря. Крутиться, намагається стягнути з себе нашийник, часом «ображається» - забивається в куток, не грає, не реагує на команди або просто лягає і скиглить. Однак якщо ви правильно себе поведете, то швидко впораєтеся з ситуацією.
Інструкція
1
Придбайте для цуценяти простий шкіряний ошийник, м'який і легкий, шириною 2-2,5 см. Вперше його надягають у віці 3-4 місяців. Слідкуйте, щоб він не був сильно затягнутий або, навпаки, занадто вільний. Подгоните його так, щоб задкуючи, собака не могла з нього вискочити. Пробийте додаткові отвори, якщо в цьому є необхідність. Між нашийником і шиєю собаки повинні вільно проходити два ваших пальця.
2
Кликніть цуценя до себе, погладьте, ласкаво поговоріть, дайте ласощі. Покажіть йому нашийник, дозвольте його обнюхати. Спочатку надягайте його на цуценя в процесі гри. Якщо він проявляє невдоволення, постарайтеся його відвернути. Хвилин через 5 зніміть ошийник. Похваліть малюка, погладьте його, дайте щось смачне. Повторіть те ж саме протягом дня кілька разів. Поступово збільшуйте час перебування цуценяти в нашийнику. Не забувайте постійно заохочувати його. Чи не примушуйте і не допускайте грубих, різких рухів. Намагайтеся, щоб нашийник асоціювався у нього з приємними моментами - грою, ласощами. Поступово малюк перестане звертати на нього увагу.
3
Після того, як щеня досить звик до нашийника, залиште його на ньому і вже паче не знімайте. Але якщо він все ж продовжує нервувати, спробуйте поміняти тактику. Надіньте ошийник і пристебніть повідець перед годуванням. Миску з їжею поставте в дальній кут так, щоб цуценя її бачив. У той час, коли він піде до їжі, тримайте поводок злегка натягнутим. А коли почне їсти, покладіть на підлогу. Проробляйте це протягом декількох днів. Щеня буде пов'язувати нашийник і повідець з приємним моментом - годуванням.
4
Дуже часто після того, як собаку почали виводити на вулицю, проблема вирішується сама собою. Малюк швидко розуміє, що нашийник і повідець - це прогулянка. А значить, ще один приємний момент.
5
У міру зростання цуценя регулюйте розмір нашийника. У 6-8 місяців замініть його звичайним стандартним.