Як обрізати кігті папузі.

Папуга - яскрава, голосиста птах. Непогано приживається в домашніх умовах і може стати для вас вірним другом. Правда, щоб заслужити його довіру, доведеться неабияк потрудитися. Папуги, як, втім, і багато інших домашні вихованці, мають свої особливості, з якими людина зобов'язаний рахуватися.
Вам знадобиться
  • - когтерезка або щипчики для нігтів.
Інструкція
1
У що живуть в неволі папуг деколи відбувається надмірне відростання кігтів. Вони заважають, можуть звиватися в кільце або навіть в спіраль. Це становить небезпеку для птиці. Відросло кіготь може травмувати ногу папугу. Зачепившись за що-небудь, птах може його вирвати. А деколи надмірно відросло кіготь навіть може стати причиною загибелі папугу, якщо заплутавшись, він не зможе звільнитися сам, або йому вчасно не допоможе чоловік.
2
За життя в природних умовах кігті папугу сточуються самі. Можливо, що встановлені в клітці присади мають малий діаметр. При цьому папуга не охоплює їх кігтями. Вони звисають вниз і тому не сточуються самостійно. Досить часто клітини бувають укомплектовані гладкими пластиковими конструкціями. Замініть їх кількома дерев'яними шорсткими жердочками різного діаметру, але не менше 15 мм. Найкращі присади виходять з гілок яблуні, платана, бузини. Клітка повинна бути достатньо вільною, щоб птах мала можливість рухатися. Тоді кігті папугу будуть сточуватися природним чином.
3
Якщо необхідність стрижки всеж виникла, не варто хвилюватися, цю процедуру ви з успіхом можете проробити самі. Придбайте спеціальну когтерезка або щипчики для нігтів. Візьміть папужки в кулак. Якщо він виривається, почекайте трохи, хай заспокоїться. Кігтики птахи мають перебувати у вас між вказівним і середнім пальцями. Великого папугу можна накрити рушником, а процедуру проводити удвох - один тримає, інший стриже. Спочатку розгляньте кіготь напросвет. В ньому добре помітний кровоносну судину. Відступите кілька міліметрів від його кінця і острижися.
4
Якщо ви все ж в зачепили кровоносну судину, прикладіть до ранки кристалик марганцівки. Тримайте до тих пір, поки кров не зупиниться. Стригти кігті молодим папужкам не слід.