Як відмовитися від послуг банку.

Послуги банку, зазначені в договорах як добровільні, часто носять характер скоріше добровільно-примусовий. Наприклад, послуги страхування при укладанні договорів споживчого кредитування. Це порушує права споживачів, але банки користуються своїм правом відмовити в наданні кредиту, нав'язуючи клієнтам ці послуги, вартість яких часто на 80% складається з банківської комісії.
Інструкція
1
Це комісійну винагороду банк бере як посередник між страховою компанією і клієнтом банку. При цьому вартість страхування споживчого кредиту в самої страхової компанії може становити лише десяту частину тієї вартості, яку банк пропонує заплатити своєму клієнтові. Ще приблизно стільки ж або трохи більше становлять податки, а все інше - чистий прибуток банку. Що ж робити, якщо подібну послугу пропонують у російському банку?
2
Незважаючи на загрозу невидачі кредиту, відмовляйтеся від нав'язуваної страховки. Найкраще це робити на етапі укладання кредитного договору. Швидше за все, на видачу кредиту це реально не вплине.
3
Якщо ви вже встигли погодитися на участь у програмі страхування, то і тут ще не пізно відмовитися. Для цього напишіть заяву на ім'я керівника відділення, в якому ви взяли кредит. Заяву можна писати у вільній формі, і якщо з дати видачі кредиту ще не пройшло 30 днів, банк повинен виплатити вам всю суму страховки.
4
Якщо ж уже минуло більше 30 днів, але не більше трьох місяців, то банк відніме суму своїх витрат на підключення до програми страхування і виплачені податки і поверне вам залишок, т. Е, швидше за все, близько 50% суми.
5
Буває й таке, що банк сам повертає половину суми, сплаченої позичальником по страховці, якщо позичальник погасив кредит протягом року (природно, це відноситься до договорів, укладених на строк більше року). Це залежить від внутрішніх правил банку.
6
Якщо ж у кредиті все-таки відмовили, можна звернутися зі скаргою у Федеральну антимонопольну службу або Росспоживнагляд. Тільки треба довести, що вас примушували до оплати страховки (наприклад, використовуючи диктофонний запис). У цьому випадку умови кредитного договору можна оскаржувати в суді.