Як не витрачати гроші даремно.

Після ретельного розбору витрат іноді з'ясовується, що велика сума грошей була витрачена абсолютно даремно. Непотрібні предмети, прострочені платежі і занадто дорогі товари - все це сприяє зменшенню в гаманці грошових коштів. А адже вони могли бути витрачені на дійсно необхідні речі.
Інструкція
1
Складайте собі перелік покупок на початку кожного місяця і строго дотримуйтеся його. Продумайте, без чого ви дійсно не зможете обійтися найближчим часом, а що ще може почекати. Будьте об'єктивні при цьому і не дозволяйте бажанням перемогти над розсудливістю.
2
Ходіть в магазин зі списком необхідних продуктів. Кількість грошей, що перебувають у вашій кишені під час таких походів, має приблизно відповідати запланованим покупок. Це вбереже вас від зайвих витрат.
3
Розплачуйтеся тільки готівкою, знятими з зарплатної картки. Ні в якому разі не користуйтеся пропонованими банками кредитними картами, так як вони всього лише створюють ілюзію зайвих фінансових можливостей. До того ж їх обслуговування деколи обходиться в кругленьку суму.
4
Уникайте дешевих та неякісних товарів. Пам'ятайте, що добре зроблена річ прослужить вам в кілька разів довше, ніж неякісна. Тільки намагайтеся купувати їх в сезон розпродажів або за спеціальними акціям, так як накрутка на такі вироби теж буває досить велика.
5
Ведіть облік усіх своїх витрат, коректуючи список кожен день. Це дозволить вам не тільки відстежити необхідну кількість грошей на наступний місяць, але і зрозуміти, наскільки доцільно ви витрачаєте свої кошти.
6
Слідкуйте за тим, щоб за вашими платежами не набігали прострочені відсотки або пені. Адже витрачені на це гроші підуть дійсно даремно. Намагайтеся оплачувати такі речі відразу після зарплати, поки у вас достатньо коштів.
7
Відкладайте гроші на яку-небудь важливу і дорогу річ з кожної зарплати. Наприклад, на поїздку або автомобіль. Це дозволить зберегти ті кошти, які ви могли б витратити на всілякі дурниці. А ще краще - збираєте до певної дати, що ще сильніше мотивує, дисциплінує і захистить вас від зайвих витрат.