Як не помилитися з кредитом.

Споживче кредитування стало невід'ємною частиною життя для значної кількості людей. Проте, не слід відноситься до позичці коштів легковажно. При отриманні такого фінансування слід зважити всі надані можливості та вигоди.
Інструкція
1
При виборі кредиту орієнтуйтеся не тільки на процентну ставку, але і на такі параметри, як додаткові комісії. Наприклад, ряд банків вимагає додатково оплачувати щомісячне обслуговування рахунку, а також вводить одноразову комісію на отримання кредиту. Ці платежі можуть сильно збільшити для вас вартість кредиту, яка на перший погляд здавалася невеликий. Тому порівнюйте фінансування за таким показником, як повна вартість кредиту - ПСК. Вона далеко не завжди відображає реальну переплату, але чим ПСК нижче, тим вигідніше для вас буде кредит. Інформацію про це коефіцієнті для конкретного кредитного продукту вам повинен надавати кожен працівник банку на вашу вимогу. Також ПСК повинна фігурувати в кредитному договорі.
2
Прийміть зважене рішення про те, чи потрібна вам страховка до кредиту. В більшості випадків це добровільна послуга. Існує як мінімум три типи страхування в даному випадку - життя, здоров'я та трудового статусу. Однак врахуйте, що захист від звільнення діє тільки при скороченні штатів, а більшість страховок здоров'я не поширюються, наприклад, на інвалідів або любителів екстремального спорту. Їли вас все ж зобов'язують придбати страховку, наприклад, якщо мова йде про іпотечний кредит, вивчіть пропозиції різних компаній і виберіть найменш дороге. Будьте готові до того, що доведеться застрахувати і созаемщика, якщо такий є.
3
Якщо у вас є можливість, вибирайте кредити з диференційованим внесенням платежів. Особливо це важливо, наприклад, якщо ви берете довгострокову іпотеку. В цьому випадку ваші платежі на початку будуть дещо вище, а потім знизяться. Така система дозволить вам швидше приступити до погашення основного боргу і, отже, знизити нарахування відсотків.