Як визначити діагноз за симптомами.

Часто організм подає сигнали про те чи іншому захворюванні, які люди не сприймають серйозно. Проте є ситуації, що вимагають невідкладної допомоги фахівця, інакше можливі серйозні наслідки.
Інструкція
1
Слідкуйте за змінами ваги. Якщо ви не сидите на дієті, це привід для занепокоєння. Стрімке схуднення може сигналізувати про багатьох хворобах. Наприклад, гіпертиреозі, захворюванні, при якому щитовидна залоза виробляє надмірну кількість гормонів. В зрілому віці швидке зниження маси тіла може бути спровоковано онкологічними захворюваннями.
2
Часто хворієте ГРВІ? Тоді поспостерігайте, скільки за часом триває кашель. Він виконує захисну функцію - під час відходження мокроти бронхи і легені очищаються. Однак якщо симптом стає затяжним і триває більше 3 тижнів, це може бути ознакою серйозної патології. Наприклад, пневмонії, бронхіальної астми, туберкульозу, онкологічних захворювань. Відвідайте лікаря.
3
Подивіться, чи є зміни в калових масах. Кров може виникнути при геморої, анальної тріщині, поліпах в кишечнику. Чорний стілець може бути викликаний прийомом деяких продуктів (наприклад, буряка, винограду, чорносливу) або ліків (активованого вугілля, заліза, вітамінно-мінеральних комплексів). Якщо колір змінився без видимих причин, можливо, що в організмі внутрішня кровотеча, спровоковане серйозними хворобами шлунково-кишкового тракту. Обов'язково проконсультуйтеся з колопроктології.
4
Порахуйте, скільки рідини ви п'єте за добу. Якщо спрага виникає без видимих причин і змушує випивати 2-3 літри води в день, це тривожний сигнал. Зверніться до ендокринолога, щоб виключити цукровий діабет. Серед інших причин - захворювання нирок і щитовидної залози.
5
Ведіть графік менструального циклу. Позапланові кровотечі можуть початися через коливання гормонального фону, незбалансованого харчування або слідування жорстким дієтам, прийому оральних контрацептивів та інших причин. Негайно зверніться до гінеколога.
6
Згадайте, як часто у вас виникає печія. Її можуть викликати багато причин, але основна - переїдання. Коли шлунок постійно збільшений, активність сфінктера (м'язового клапана, що знаходиться між шлунком і стравоходом) знижується. В результаті з'їдене потрапляє в стравохід, викликаючи печіння і біль. Одноразове прояв печії ненебезпечно, але при постійному її явищі, слід звернутися до гастроентеролога, щоб виключити захворювання ШКТ.
7
Проведіть аналогію настрою, яке воно у вас сьогодні, яким було вчора, тиждень тому ... Якщо ви не сумуйте, дуже добре. Постійна депресія - привід звернутися до психотерапевта, в період цього стану часто загострюються хронічні недуги.
8
Лікуйте самостійно хворе горло антисептичними і протизапальними лікарськими засобами не більше трьох днів. А потім зверніться до отоларинголога. У випадку розвитку стрептококкового тонзиліту або фарингіту захворювання може вийти за межі глотки і вразити весь організм.
9
Регулярно перевіряйте зір. Раптове погіршення, поява зорових галюцинацій у вигляді танцюючих мушок і зірочок - небезпечні симптоми. Так можуть проявлятися відшарування сітківки та порушення мозкового кровообігу. Обов'язково запишіться на прийом до окуліста.