Як відремонтувати басейн.

Невеликі косметичні дефекти басейну, що виникають при його експлуатації, можна усунути самостійно. Дуже важливо регулярно стежити за станом і якістю води у вашому штучному водоймищі, прибирати сміття і листя, щоб вони не забивали стоки.
Вам знадобиться
  • - речовина для дезінфекції басейну;
  • - плитка;
  • - клей.
Інструкція
1
Час від часу необхідно проводити дезінфекцію басейну. Для цього ви можете встановити фільтри, які будуть очищати воду від зважених часток. Для додаткового ефекту необхідно робити хлорування, щоб не почалося зростання водоростей, вірусів і бактерій. Активний хлор і перекис водню повністю знезаражують воду і поверхня басейну.
2
Сам процес хлорування відбувається з використанням газоподібного хлору в балонах, розчину гіпохлориту і двоокису хлору. Ці речовини добре розчиняються у воді, не порушують кислотно-лужний баланс і не є джерелами шкідливих часток. Якщо ваш басейн відкритий (знаходиться на вулиці), ви можете доповнити дезінфекцію гранульованим гіпохлоритом кальцію.
3
Найдоступнішим реагентом є гіпохлорит натрію. Дотримуйтесь таку пропорцію - 2 мг речовини на 1 л води для закритого басейну, 10 мг для відкритого. Пам'ятайте, що хлор є токсичні газом, будьте обережні при транспортуванні. Не використовуйте його після закінчення терміну придатності і не додавайте занадто багато хлору у воду. Це може стати причиною корозії поверхні басейну і роздратування шкіри.
4
Зверніть увагу на озонування. Вода стає світлішою і дезинфицированной, зникає присмак і неприємний запах. Доза озону повинна бути в три рази менше дози хлору. Після озонування обов'язково додайте у воду активоване вугілля, щоб відновити кислотно-лужний баланс і уникнути виникнення карбонільних сполук.
5
Ще ви повинні доглядати за поверхнею стін і дна басейну. Пошкоджене і відстало покриття необхідно замінити на нове. Плитка повинна витримувати вагу води і бути невразливою до перепадів температури.
6
Злийте воду з басейну і почистіть його. Помітьте всі плитки, які потрібно замінити. Видаліть старе покриття молотком або зубилом і очистіть місце від старого клею.
7
Щоб приклеїти нову плитку, змастіть очищену поверхню клеєм БФ-2 або БФ-6. Дочекайтеся його висихання, нанесіть клей на плитку. Покладіть акуратно заміну на місце і притисніть чим-небудь важким, якщо ви ремонтуєте дно басейну. Через 1-2 дні вантаж приберіть.
8
Акуратно очистіть місце ремонту від зайвого клею, розчину і мастики. Через 3-4 дні обробіть шви розчином, після чого знову вимийте поверхню.
9
Щоб видалити іржаві плями з труб або інших металевих елементів басейну, використовуйте лимонну або щавлеву кислоту. Ретельно протріть поверхню, щоб видалити останки кислоти.