Як визначити сторону світу без компаса. Як оределіть сторони світу в кімнаті без компаса.

Визначення сторін світла без допомоги компаса дає дуже приблизні результати. Втім, якщо інших способів немає, а зорієнтуватися потрібно, можна слідувати декільком радам в сукупності.
Вам знадобиться
  • Наблюдательность
Інструкція
1
Щоб зорієнтуватися в просторі вночі, потрібно знайти Полярну зірку. Для цього відшукайте на зоряному небі Велику Ведмедицю - сім зірок, що утворюють ківш. Через дві зірки, складові зовнішню «стінку» ковша, проведіть лінію і продовжите її вгору над ковшем, відклавши розмір «стінки» ковша п'ять разів. На кінці відрізка перебуватиме Полярна зірка, яка вказує на північ.
2
Днем, не пізніше 18:00, вам допоможуть наручний годинник. Розташуйте їх так, щоб годинна стрілка вказувала на сонце. Кут між нею і цифрою 2 на циферблаті розділіть навпіл. Розділова лінія буде вказувати на північ і південь: до 14:00 південь буде праворуч від сонця, а після - зліва. Ці визначники дійсні для території Росії.
3
Враховуючи деяку частку похибки, можна використовувати природні підказки. Так, з південної сторони біля хвойних дерев виділяється більше смоли, ніж з північної. Мурашники зазвичай знаходяться на південь від найближчих дерев і кущів та південна їх сторона пологіша. З південного боку, що логічно, ранньою весною швидше тане сніг на схилах і каменях, а в ярах, відповідно, швидше з північної. Ягоди рослин швидше дозрівають з південної сторони.
4
Мохи, лишайники і гриби виростають частіше на північній стороні дерев і пнів. Грунт в цих місцях буде більш зволоженою в теплу пору року.