Як промити родзинки.

Сушені плоди винограду мають приємний смак і масою цілющих властивостей. Цей продукт широко застосовується як в кулінарії, так і в народній медицині. Для того щоб родзинки приносив тільки користь, необхідно правильно його промити.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - сито або друшляк;
  • - страва;
  • - спирт;
  • - вино;
  • - скляний контейнер.
Інструкція
1
При покупці родзинок віддавайте перевагу сухофруктам, які мають матову і досить темну поверхню. Золотисто-бурштинові ягоди, настільки апетитні на вигляд, насправді оброблені сірчистим антігідрідом. Цей консервант дозволений до використання ГОСТом, однак користь від родзинок, що містить сірку, вельми сумнівна. Плоди світлого винограду при правильній сушці набувають темно-коричневий колір, а сині сорти стають чорними з легким голубуватим відливом. Краще купуйте родзинки з плодоніжками. Хвостики, що залишилися на ягодах, свідчить про те, що вони не піддавалися механічній обробці, і шкірка залишилася цілою.
2
Часто родзинки обробляється воском, різними органічними маслами, парафіном - для того щоб ягоди не сохли і не злипалися між собою. Такі компоненти утворюють на родзинках стійку плівку, яку можна видалити тільки під впливом гарячої рідини. Підігрійте воду до температури не менше 60-70 градусів і ретельно промийте в ній родзинки. Ягоди відкиньте на сито або помістіть в друшляк. Потім замочіть родзинки в глибокому блюді з теплою водою на 20-30 хвилин. Витягніть сито з плодами і дайте стекти залишкам рідини.
3
Ізюм, призначений для десерту або випічки, можна замочити в слабкому алкогольному розчині. Ця процедура допоможе відновити плодам необхідний рівень вологості і додасть їм приємний аромат. Змішайте очищену теплу воду зі спиртом в пропорції на один літр води 25-30 г алкоголю. Покладіть родзинки в розчин на 30-40 хвилин. Відкиньте ягоди на сито і дочекайтеся, поки стекут надлишки води. Після цього помістіть ягоди в скляний контейнер і залийте вином або ромом так, щоб кількість алкоголю не перевищувало обсяг родзинок. Для повної просочення залиште плоди на 6-8 годин, періодично помішуючи розчин.
4
Ізюм, залитий вином, можна зберігати деякий час в холодильнику в герметично закритій тарі. Перед використанням дістаньте невелика кількість ягід з контейнера і викладіть їх тонким шаром на сито. Дочекайтеся, поки стекут залишки вина, і дайте ягодам обсохнути.