Як міняти спиці. Як замінити спиці на велосипеді.

Від якості монтажу та регулювання коліс майже цілком залежать ходові якості велосипеда. Одним з етапів профілактичного обслуговування велосипедних коліс є заміна спиць і подальша балансування. Ці операції вимагають акуратності, ретельності і точного дотримання послідовності дій.
Вам знадобиться
  • - обід;
  • - спиці;
  • - машинне масло;
  • - пассатижи.
Інструкція
1
Змастіть машинним маслом різьбову частину спиць і обід колеса в місцях зіткнення з ніпелями. Це дозволить затягнути спиці з достатньою жорсткістю.
2
Огляньте фланець втулки обода. Якщо отвори на фланці мають зенковку лише з одного боку, установку спиць слід робити з боку, протилежного зенковкой.
3
Вставте у фланець перші дев'ять спиць таким чином, щоб між ними розташовувалося по одному вільному отвору. На задньому колесі установку спиць виробляєте, починаючи з різьбовою (правої) частини втулки.
4
Відшукайте на ободі серед отворів, зміщених вправо, то, яке розташоване праворуч від вентильного входу. Вставте в цей отвір першу (ключову) спицю. Загорніть ніпель на два обороту.
5
Слідуючи за годинниковою стрілкою, відрахуйте від першої спиці чотири отвори, встановіть другу спицю і закрутіть ніпель. Нарізна частина втулки повинна бути при цьому звернена до вас.
6
Перевірте правильність первісної установки. Обидві спиці повинні з'єднувати праву частину обода з правим фланцем втулки, а між спицями повинно знаходитися три вільних отвори.
7
Закріпіть наступні сім спиць, встановивши їх в кожне четверте отвір обода.
8
Переверніть до себе колесо іншою стороною. Встановіть послідовно дев'ять спиць, вставивши їх в лівий фланець. Почніть з ключовою (десятої за рахунком) спиці, розташованої ліворуч від вентильного отвору. Після установки зазначеного елемента інші вісім спиць з лівого боку наберіть в тій же послідовності, що і в правій частині обода.
9
Огляньте колесо. Якщо все зроблено правильно, то по всьому колу обода перемежовуються пари отворів з ніпелями і пари вільних отворів. Ніпеля при цьому повинні бути загорнуті лише на кілька оборотів.
10
Встановіть натяжні спиці. Їх головки повинні розташовуватися з внутрішнього боку фланця. Просмикніть одну з спиць в отвір фланця і закрутіть втулку, щоб набрані раніше спиці отримали направлення, близьке до дотичної по відношенню до фланців.
11
Набираючи перші дев'ять натяжних спиць, стежте, щоб вони були вставлені в ті отвори обода, які зміщені до відповідного фланця. Решта натяжні спиці наберіть так само. Якщо їх кінці не доходять до ніпельних отворів, звільніть ниппеля решти спиць на один-два оберти.
12
Після установки всіх спиць загорніть ниппеля на однакову глибину, щоб кінці виходили на рівень шліцов ніпелів.
13
Переходьте до рівномірному натягу спиць. Загорніть кожен ніпель на один оборот, починаючи від вентильного отвору. Послідовно пройдіть всі спиці, намагаючись забезпечити рівне натяг, без освіти «вісімки». Остаточну перевірку і доведення обода здійсните, встановивши його на своє місце і прокручуючи навколо осі.