Як намалювати схему мережі.

Роботи з електричними мережами припускають наявність навичок поводження зі схемами з'єднань. Вміння читати і самостійно малювати схематичні зображення технічних систем необхідно як інженеру, так і монтажнику, який здійснює практичну наладку мереж. Полегшити роботу по викреслювання схеми можуть сучасні засоби обробки даних.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - принтер;
  • - редактор діаграм і блок-схем "MS Visio";
  • - стандарти Єдиної системи конструкторської документації.
Інструкція
1
Встановіть на комп'ютері прикладну програму "Microsoft Visio". Вона призначена для креслення блокових схем і подальшого редагування зображень в операційній системі Windows. Вибираючи тип редактора, орієнтуйтеся на свій досвід; для новачка досить стандартного формату програми, за наявності досвіду зручніше використовувати розширену професійну версію.
2
Вивчіть пристрій ланцюга, яку ви збираєтеся намалювати. Для накопичення досвіду можна спочатку виконати креслення умовної схеми установки харчування з довільним набором складових елементів. За стандартами, встановленими Єдиною системою конструкторської документації, електричні схеми виконуються в однолінійному зображенні.
3
Активуйте програму. Виберіть у меню «Файл» опцію «Створити документ». На панелі інструментів виділіть галочками пункти «Прив'язка», «Прив'язка до сітки». Це дозволить спростити процес викреслювання елементів схеми.
4
Налаштуйте параметри сторінки. Скористайтеся для цього командою «Налаштування» в меню «Файл». У вікні, виберіть формат майбутньої блок-схеми, а потім орієнтацію листа (книжкову або альбомну). Для виведення на друк зручно використовувати формати А3 або А4.
5
Встановіть масштаб зображення, взявши за одиницю виміру міліметри. На етапі освоєння програми кращим буде масштаб 1: 1. Натисніть кнопку "OK", щоб підтвердити вибір параметрів.
6
Перейдіть до меню «Відкрити», щоб отримати доступ до бібліотеки зразків (трафаретів). З набору основних написів перенесіть в полі креслення форму написи, рамку і додаткові графи на свій розсуд. Графи заповніть написами, що пояснюють принципову схему.
7
Відобразите в полі креслення схему електричного кола, використовуючи готові трафарети з наявного набору. При кресленні зображення можна використовувати також власні шаблони.
8
Для прискорення роботи використовуйте копіювання однотипних блоків схеми, переносячи їх в потрібні місця і коригуючи при необхідності. Для цього виділіть необхідний елемент або частину схеми цілком і перетягніть фрагмент маніпулятором в необхідне місце на блок-схемі.
9
По закінченні роботи збережіть намальовану схему під яким-небудь ім'ям. Тепер ви можете до неї повернутися для внесення змін, перевірки правильності виконання креслення або для роздрукування документа на принтері.