Морозна погода: Як завести машину.

Зимовий час року - це досить нелегкий період для багатьох власників автомобілів, оскільки на морозі авто відмовляється заводитися, мотор часом глухне. Як тут бути? Якщо у вашої машини карбюраторний двигун, при цьому налаштовані карбюратор і запалювання, закриття дросельної заслінки призведе до пуску автомобіля. Якщо ж це не ваш випадок, завести машину вам допоможуть декілька порад.
Вам знадобиться
  • Рукавички, комплект теплого одягу, ковдру, запасний комплект свічок, проводи для прикурювання, трос, ефірну суміш для швидкого пуску, викрутку, пасатижі і набір ключів.
Інструкція
1
Налаштуйте запалювання заздалегідь, до настання холодів. На карбюраторному автомобілі корисно також встановити контактна запалювання. Якщо ж у вас інжекторний двигун, «залийте» найбільш свіжу прошивку електронного блоку управління (ЕБУ).
2
Змініть фільтри і свічки, навіть якщо їх термін експлуатації не закінчився. Залийте масло меншою в'язкості в двигун, трансмісію, міст (якщо машина повно-або передньопривідна). Крім того, потрібно продавити личинки багажника і замків дверей, а також обробити високовольтні дроти спеціальним мастилом (наприклад, WD-40).
3
Поставте акумуляторну батарею, що має підвищену ємність (наприклад, для ВАЗ 2107 слід вибрати не стандартний 55 Аг акумулятор, а - як мінімум - 60 Ач). Зберігайте акумулятор у теплі, встановлюючи його на автомобіль тільки для поїздки. Щоб довго не возитися з ним, включіть дальнє світло перед поворотом ключа на п'ять секунд. Електроліт розігріється, і акумулятор (якщо він заряджений) видасть майже повністю свою номінальну ємність.
4
Навіть якщо машина не на передачі, перед початком запуску холодного двигуна вичавіть зчеплення. Завдяки цьому можна зняти зайве навантаження при запуску двигуна стартером з колінчастого вала автомобіля. Після прогріву двигуна хоча б до двадцяти градусів плавно відпустіть педаль зчеплення, контролюючи при цьому рух машини. Коли авто сіпнеться, вичавіть назад зчеплення.
5
У зимову пору року надто довго крутити стартер не варто, максимум 5-10 секунд з інтервалами 15 секунд між спробами запуску. Занадто довгий обертання стартера може швидко розрядити акумулятор або залити свічки.
6
Перед тим як завести авто в мороз, педаллю газу або ручною помпою підкачайте бензин. Крім того, злегка проверніть стартер перед першим пуском холодного двигуна, завдяки цьому після довгої стоянки на морозі змажуть деталі двигуна. Якщо всі ці маніпуляції не увінчалися успіхом (автомобіль не завівся, а акумулятор повністю сіл), тоді можна спробувати інший спосіб - «прикурювання» або «галстук».
7
Якщо спроби завести машину взимку своїми силами виявилися безрезультатними, попросіть когось «прикурити» автомобіль. Для цього потрібно приєднати дроти від працездатного акумулятора іншої машини до свого проводами (вони повинні завжди перебувати в салоні вашого авто, тому кришка багажного відсіку або двері може замерзнути, і її не можна буде відкрити).
8
Перед тим як просити іншого водія «прикурити» машину, підключіть дроти, щоб його не затримувати. Не крутіть довгий час свій стартер чужим акумулятором. Якщо запуск не відбувається, переходьте до наступного способу - «галстук».
9
Попросіть іншого водія смикнути ваш автомобіль тросом (як і дроти для «прикурювання», він повинен бути в машині постійно). Щоб таким чином запустити холодний двигун, виставите другу передачу, вичавіть зчеплення, включіть запалення і подайте сигнал готовності (фарами, клаксоном, поворотником).
10
При розгоні слід різко відпустити педаль зчеплення. Коли авто заведеться, подайте умовний сигнал, що сповіщає про це. Крім того, всіма силами не давайте автомобілю стихнути: виставте трансмісію в нейтральне положення, а також тримайте підвищені обороти педаллю газу. Цей спосіб ніколи не слід використовувати для коробки-автомата.