Як прибрати вітражні фарби. Як прибрати з дзеркала вітражні фарби.

Вітражні фарби дозволяють створити в домашніх умовах безліч унікальних виробів - від дитячих виробів до прозорих картин на склі. Яскраві малюнки, пропускають відбите світло, відсилають до древньої мозаїчній техніці вітражу. Перевага такого декору не тільки в його декоративності, але і в практичності - за потребою барвник видаляється з будь-якої поверхні.
Вам знадобиться
  • - засіб для миття скла;
  • - лід (морозильник);
  • - ніж;
  • - мильний розчин;
  • - поролонова губка;
  • - газета або віскозна серветка;
  • - розчинник (уайт-спирт, фракція нафти та ін);
  • - вата;
  • - плямовивідник для одягу (за необхідності).
Інструкція
1
Одна з поширених сучасних технік прикраси інтер'єру - створення прозорих вітражів-аплікацій на склі та інших гладких поверхонь. При повному засиханні спеціальних фарб утворюється липке плівкове зображення, яке можна неодноразово переклеювати. Якщо ви хочете прибрати старий вітраж, спробуйте просто відліпити край малюнка і зняти барвисту плівку.
2
Щоб порушити сильне зчеплення вітражного наклейки зі склом, її рекомендується заморозити кубиками льоду в поліетиленовому пакеті. Прикрашені предмети невеликого розміру (келихи, вази та інше) можна перед чищенням ненадовго помістити в морозильник. Елементи візерунка після цієї процедури зазвичай відпадають самостійно - досить підчепити їх ножем.
3
Видаліть залишилися сліди барвника за допомогою будь-якого засобу для миття скла. Після цього відполіруйте поверхню до блиску газетним папером або спеціальною серветкою з віскози.
4
Спробуйте відмити вітражну фарбу, якщо вона не відходить від скла. Щоб вибрати оптимальний спосіб чистки, вивчіть складу декоративного матеріалу. Барвник на водній основі швидко можна відтерти поролоновою губкою, рясно змочуючи її спочатку в мильному розчині, потім - в чистій воді.
5
Малюнки на склі створюються також за допомогою суміші різних кольорів і синтетичних розчинників. У цьому випадку вам необхідно купити спеціальний склад для очищення конкретної серії вітражних фарб. Якщо не знайдете його в магазині, використовуйте підручні засоби для чищення. Більшість барвників такого роду добре піддаються ацетону, уайт-спирту та фракції нафти (Quick drying Petroleum).
Корисна порада
Пензлики та одяг, забруднені в вітражних фарбах, ви можете очистити за тим же принципом. Водорозчинні забруднення заперіть або промийте під теплою проточною водою, барвники на синтетичній основі видаляйте розчинником. Заплямовану одяг можна випрати з плямовивідником, відповідним для конкретного полотна.