Як відкрити горище. якщо ви хочете горище багатоповерхового будинку.

Причин, за якими мешканцеві багатоквартирного будинку може знадобитися відкрити горище, може бути безліч. Наприклад, він хоче встановити індивідуальну антену або зрозуміти, чому в квартирі на останньому поверсі мокрий стелю. Можлива і передача горищних приміщень у користування або власність окремих мешканців. Але перш за все необхідно відкрити горище.
Вам знадобиться
  • - номер телефону керуючої компанії або голови ТСЖ;
  • - рішення загальних зборів про передачу горищних приміщень.
Інструкція
1
Як правило, горищні приміщення у багатоквартирних будинках закриваються. Робиться це для безпеки самих же мешканців. На горищах може бути інженерне обладнання, без якого будинок не може нормально функціонувати. Тому для того, щоб відкрити горище, повинні бути досить вагомі підстави. Подивіться в квитанції на оплату комунальних послуг, яка організація обслуговує ваш будинок.
2
Зверніться в керуючу компанію із заявою. У деяких випадках досить буває просто зателефонувати техніку, який обслуговує ваш будинок. Можна звернутися з письмовою заявою. Напишіть його на ім'я директора керуючої компанії. Попросіть відкрити горище і вкажіть причини, по яких вам потрібно потрапити в це приміщення. Зазвичай горищні приміщення відкривають у присутності одного зі співробітників керуючої компанії.
3
Якщо у вас в будинку створено товариство власників житла, зверніться до голови. Як правило, ключі від підвальних та горищних приміщень загального користування знаходяться саме в нього. Поясніть, навіщо вам це потрібно.
4
Може вийти і так, що горище вже приєднав до своєї житлоплощі хтось із власників. У цьому випадку ключі знаходяться у нього, і вам доведеться в будь-якому випадку питати дозволу.
5
У деяких будинках саме в горищних приміщеннях знаходиться устаткування, що дозволяє регулювати теплопостачання квартир в під'їзді або навіть у всьому будинку. Якщо опалювальний сезон вже давно почався, а у ваших квартирах і раніше холодно, не допускайте самодіяльності, навіть якщо ви знаєте, де і що потрібно підкрутити. Зверніться в керуючу компанію. За майно, що перебуває всередині будинку, відповідає саме вона, і вона ж повинна була перевірити і обслужити всі внутрішньобудинкові мережі. Після початку опалювального сезону відрегулювати роботу систем опалення зобов'язаний саме сантехнік комунального підприємства, що обслуговує ваш будинок.
Зверніть увагу
Щоб встановити антену, зовсім не обов'язково лізти на дах самому. Зверніться в фірму, що має відповідну ліцензію. Як правило, у таких підприємств є домовленість з комунальними службами, і проникнути на дах через горище можна буде без всяких проблем.
Корисна порада
Власник квартири може отримати право на горищне приміщення, якщо в ньому немає інженерного обладнання. При цьому не грає ролі, на якому поверсі живе людина. У багатоквартирному житловому будинку ці приміщення належать усім власникам квартир на правах спільної часткової власності. Рішення про передачу приміщення одному з власників для пристрою там, наприклад, мансарди повинне прийняти загальні збори більшістю в 2/3 голосів. Така можливість є тільки у власників квартир у будинках, де не планується реконструкція. При цьому повинна бути технічна можливість перевлаштувати горище. Ви можете отримати його у безоплатне користування або в оренду. Ключі від приміщення, зрозуміло, будуть у вас.