Як безпечно продати автомобіль.

Рано чи пізно автовласнику доводиться продавати свою машину. На перший погляд ця процедура здається дуже простою, однак насправді продаж автомобіля є справжнім мистецтвом, адже угоду необхідно здійснити не лише вигідно, а й безпечно.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з доступом в інтернет;
  • - телефон;
  • - засоби для догляду за автомобілем;
  • - нові витратні матеріали.
Інструкція
1
Для початку потрібно прийняти рішення, чи будете ви самостійно займатися продажем машини або довірите зробити це спеціальної організації. Перший варіант вигідніше, так як вам не доведеться нікому платити, однак доведеться витратити чимало особистого часу.
2
Підготуйте ваш автомобіль до продажу. Ретельно вичистіть його салон, замініть все витратні, термін експлуатації яких добігає кінця. Не варто намагатися заощадити на дрібницях, адже досвідчений покупець побачить навіть найменші несправності і буде через них значно збивати ціну.
3
Особливу увагу приділіть лакофарбовому покриттю. Ціна на п'ятдесят відсотків залежить від зовнішнього вигляду. Відвідайте найближчий автосервіс і зробіть полірування, щоб прибрати все відколи й подряпини, а також додати автомобілю свіжість і блиск.
4
Подайте оголошення про продаж машини в газети. Розмістіть його також і на спеціальних майданчиках в інтернеті. До оголошення прикріпіть свіжі фотографії вашого авто. Це значно прискорить продаж.
5
Ні в якому разі не знімайте машину з обліку заздалегідь. За статистикою переважна кількість угонів припадає на автомобілі з транзитними номерами.
6
Не вішайте на машину оголошення або наклейку з текстом про продаж, щоб не привертати увагу крадіїв і інших шахраїв.
7
Під час огляду автомобіля не дозволяйте потенційному покупцеві сідати за кермо машини. Найкраще на зустріч брати з собою когось із друзів для підстраховки.
8
Якщо покупець погодився придбати вашу машину, візьміть з нього заставу в розмірі десяти відсотків від загальної вартості автомобіля. Укладайте договір купівлі-продажу тільки у перевіреного нотаріуса.
9
Обов'язково перевірте гроші в банку, щоб убезпечити себе від підробок. Якщо вартість автомобіля більша, доцільно відкрити рахунок у банку, на який покупець перерахує гроші. Так ви повністю забезпечите себе.
10
Якщо у вас немає часу або бажання самостійно займатися продажем вашої машини, ви можете звернутися в спеціальну організацію. При цьому необхідно ретельно поставитися до підбору такої компанії.
11
Звертайтеся тільки в ту контору, яка має позитивні відгуки клієнтів. Найкраще знайти такий варіант, коли автомобіль виставляється на майданчику компанії за вашою ціною. Тобто за продаж ви платите не відсоток від угоди, а фіксовану суму.
12
В крайньому випадку, якщо немає часу на продаж авто, а гроші потрібні в найкоротші терміни, можна продати машину перекупникам. Вся процедура зазвичай займає не більше двох годин. Але при цьому вашу машину оцінять за найнижчою вартістю.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=40bGHd1vbUI