Як дешево опалити будинок.

Витрати на опалення будинку досить значні, тому важливо вчасно задуматися про те, як можна їх знизити. Одного разу вкладені в систему опалення кошти з лишком окупляться за кілька років, надійність і економічність її роботи при цьому залежить від якості обладнання і матеріалів, а також кваліфікації фахівців, які виконують роботу.
Вам знадобиться
  • - матеріали для утеплення;
  • - фахівці з встановлення;
  • - котельне обладнання;
  • - труби, фітинги, радіатори і т.д.
Інструкція
1
Насамперед подбайте про утеплення будинку. Незалежно від того, яку систему опалення ви оберете, від утеплення багато в чому будуть залежати загальні витрати на опалення.
2
Щоб утеплити стіни, обейте їх рейками в шаховому порядку. Виріжте з листів утеплювача прямокутники, трохи більше одержані вікон. Вставте їх між рейками, зверху закрийте пароізоляційним матеріалом, закріпивши його степлером. Закінчите утеплення стін гіпсокартонними або фанерними листами.
3
Утеплення підлоги проводите тим же способом або за допомогою бетонної стяжки. Наливні підлоги або стяжка прекрасно заповнюють всі щілини і забезпечують якісну теплоізоляцію.
4
Встановіть теплозберігаючі пластикові вікна, замініть двері. Дуже хороший результат дасть заміна скла у вікнах на нізкоеміссионниє. Завдяки спеціальному покриттю тепло не йде на вулицю, а відбивається назад в приміщення.
5
Необов'язково утеплювати весь будинок, досить дізнатися слабкі місця, через які йде тепло. Для цього проведіть перевірку тепловізором. Зверніться до спеціалізованої фірми або візьміть портативну термокамеру напрокат. Сфотографувавши будинок зовні в холодний день, ви побачите червоні плями, наприклад, між стіною і дахом - значить, утеплювати треба саме цей стик.
6
Після того як ви будете впевнені в хорошому теплозбереженні вашого будинку, вивчіть можливі системи опалення. Якщо є можливість підключити будинок до магістрального газопостачання, обов'язково скористайтеся - це один з найдешевших видів палива.
7
При неможливості підключитися до природного газу зверніть увагу на подачу скрапленого газу від газобалонної системи типу GOK або підземного газгольдера. Такий варіант буде дорожче, ніж природний газ, але дешевше дизельного палива або електрики.
8
Невеликий будинок спробуйте опалити за допомогою котла на дровах і вугіллі. При цьому врахуйте, що вугілля або дрова доведеться постійно заготовлювати, а робота грубником стане вашою постійною обов'язком.