Як оригінально наклеїти шпалери. Як розібрати склеєний шафу.

Дуже важливо при створенні інтер'єру правильно оформити стіни. Щоб додати кімнаті затишок і створити особливу атмосферу, спробуйте наклеїти шпалери оригінально, комбінуючи і поєднуючи матеріали різного кольору і фактури.
Вам знадобиться
  • - шпалери різного кольору і фактури;
  • - шпалерний клей;
  • - плінтус;
  • - молдинг;
  • - рейки ;
  • - ножиці;
  • - канцелярський ніж;
  • - паперова стрічка.
Інструкція
1
У першу чергу продумайте загальне призначення приміщення, виберіть стиль. Врахуйте висоту стель, ширину і освітленість стін. У високих приміщеннях подумайте про можливість горизонтального поділу стін, а в низьких краще візуально збільшити висоту, використовуючи вертикальні смуги.
2
У вітальні використовуйте шпалери іншого кольору для того, щоб виділити стіну з телевізором або диваном. Також можна виділити узголів'я ліжка в спальні або робоче місце в кабінеті.
3
Щоб збільшити висоту стель, використовуйте два або три види шпалер, поєднаних або контрастних за кольором. Смуги наклеюйте від підлоги до стелі, міняючи їх через одну або дві. Дуже важливо при цьому використовувати шпалери однакової товщини, оптимальний варіант - шпалери однієї фірми і марки, але різного кольору. Можна стикувати шпалерні смуги нетрадиційно - для цього обріжте краю кожного аркуша у вигляді зигзага або хвилі.
4
Спробуйте розділити стіни по горизонталі. Шпалери при цьому можуть бути різної фактури, наприклад, знизу імітувати штукатурку, а зверху - текстиль. Товщина шпалер також може бути різною, так як верхня і нижня частина буде розділена бордюром (паперовою стрічкою, молдінгом, дерев'яною рейкою або плінтусом).
5
Зверніть увагу, чим нижче приміщення, тим менше повинна бути висота нижньої половини. Спочатку приклеюйте верхні полотна, причому внизу залиште невеликий запас (довжина смуги може трохи зменшитися при висиханні). Точно також, з запасом приклейте нижню половину. Після висихання зріжте надлишки, вирівнявши висоту по підлозі (не по стелі!), І підклейте шпалери встик.
6
Якщо ви любите класичний стиль, рококо або бароко, зробіть вставки з більш товстих шпалер. Спочатку оклейте стіни шпалерами основного кольору, потім виріжте з шпалер контрастного або монохромного кольору квадрати, багатокутники або фігури і приклейте їх поверх. Обрамити вставки тонкими планками або молдінгом.
7
Щоб підкреслити оригінальність інтер'єру і виділити певну зону, спробуйте не тільки виділити її шпалерами на стінах, але і обклеїти цими ж шпалерами частина стелі.
8
Оригінальний, але досить складний для виконання спосіб обробки стін: наклейте шпалери клаптями. Для цього підберіть матеріал однієї фактури і товщини, але різного кольору. Наріжте смуги на квадрати або багатокутники однакового розміру. Расчертите стіну і наклейте клапті в певному порядку (або хаотично).
Корисна порада
Якщо ви вибрали один вид шпалер і хочете підібрати йому пару, не сподівайтеся на свою колірну пам'ять - обов'язково носите шматок шпалер або рулон з собою. Приклавши один рулон до іншого, ви зрозумієте, чи сполучаються вони за кольором.