Як почати в'язати шаль спицями.

З приходом на світові подіуми в'язаних речей, рукодільниці сміливо вибирають в спеціальних журналах схеми для в'язання модних новинок собі і своїм близьким. Гарним доповненням до вечірньої сукні, ошатною блузці або простий майці стане пов'язана спицями шаль. Вона не просто буде декоративним елементом, але й не дасть замерзнути своїй власниці.
Вам знадобиться
  • - схема сподобалася шалі;
  • - спиці;
  • - нитки;
  • - зразок;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Щоб почати в'язати шаль спицями, виберіть вподобану вам модель. На перший раз зупиніть погляд на більш простих схемах. Уважно вивчіть всі умовні позначення. Якщо що-небудь залишається незрозумілим, звіртеся з підручником з в'язання спицями. Першою умовою добре виконаної речі є правильна розшифровка схеми і чітке проходження їй.
2
Придбайте вказану кількість пряжі і відповідні за розміром спиці. Намагайтеся не замінювати нитки за принципом «і ці зійдуть». Кількість петель, необхідну вагу пряжі, спиці спочатку розраховані для зазначеного типу ниток. Рукодільниці з багатою практикою самостійно можуть дозволити собі і відходити від схеми, і самостійно підбирати фурнітуру. Тільки починаючим в'язати шалі спицями рекомендується чітко дотримуватися вказаних даних.
3
Зв'яжіть невеликий зразок візерунка з куплених матеріалів. Це допоможе вам визначити правильний натяг і положення нитки під час роботи. Також на зразку спробуйте провязать основний візерунок шалі. Зверніть увагу на те, як рекомендують набирати і закріплювати петлі при в'язанні по даній схемі. При виконанні зразка чітко дотримуйтеся інструкцій. Якщо зазначені дії здадуться вам трудноосуществима, краще виберіть іншу схему для в'язання шалі спицями. При успішному виконанні зразка з візерунком, приготуйтеся до початку роботи.
4
Наберіть вказане в схемі кількість петель. Зверніть увагу, що в дану цифру зазвичай не входять перша і остання петлі. Тому петель у вас має бути «вказане в схемі + 2». По завершенню набору, якщо набирали на дві спиці, вийміть одну і поверніть початок в'язання до себе. Основні петлі у вас повинні бути в лівій руці, а вільна спиця - у правій. Почніть в'язати шаль, чітко дотримуючись зазначеним у схемі позначенням.
Зверніть увагу
Якщо ви взяли в руки спиці в перший раз, спершу вивчіть схеми пров'язування основних петель - виворітних і лицьових. Усі наступні дії у в'язанні базуються на даних маніпуляціях.
накинути на плечі узорная шаль завжди була окрасою женщіни.Летнімі вечорами в'язана шаль не тільки зігріє, а й буде ефектним доповненням до будь-якого вбрання. При базовому умінні в'язати гачком, ви зможете створити ексклюзивний предмет вашого гардеробу.
Вам знадобиться
  • Гачок №3,5
  • Вага вовни 350гр.
Інструкція
1
Малюнки в'язок: "черепашки", "віяла", пишні стовпчики.
2
"Ракушка" складається з 8 витягнутих стовпчиків з накидом, вивязанних з однієї петлі підстави. Витягнутий стовпчик в'яжіть як звичайний стовпчик з нікідом, але після накиду петлю на гачку витягніть на 1,5 см.
3
"Віяло" складається з 4 кручених стовпчиків, вивязанних з однієї петлі підстави. Для виконання крученого стовпчика 25 разів нікіньте нитку на гачок, введіть гачок в петлю підстави, витягніть робочу нитку, знову нікіньте нитку на гачок і протягніть її через петлю і всі нікіди, що знаходяться на гачку.
4
Початок вязанія.Свяжіте ланцюжок з 218 повітряних петель. Пров'яжіть 1 ряд стовпчиками з накидом.
5
Візерунок шалі виконується на лицьовій стороні роботи. Всі виворітні ряди в'яжіть однаково - 5 повітряних петель стовпчиками без накиду прикріплюють в центрі малюнків і між ними. На початку і наприкінці кожного ряду візерунок НЕ довязивайте, скорочуючи довжину ряду з двох сторін на половину "черепашки".
6
1 ряд: 13 "черепашок", 1 "віяло", 13 "черепашок". Між візерунками пров'язуйте один стовпчик без накиду.
7
3 ряд: 12 "черепашок", 2 "віяла", 12 "черепашок".
8
5 ряд: 11 "черепашок", 1 "віяло", 1 "черепашка", 1 "віяло", 11 "черепашок".
9
Число "черепашок" в наступних рядах буде зменшуватися, в центрі вийде подвійний ромб з "віял". У 27 ряду повинна залишитися одна "черепашка".
10
Обвяжіте шаль ланцюжками з 5 повітряних петель, прикріплюйте їх стовпчиками без накиду на крайні "черепашки" .Края шалі можна обробити кистями.