Як обміняти товар, який не сподобався.

За російським законодавством покупець має право повернути або обміняти навіть доброякісний товар, якщо він не підійшов або перестав подобатися. Але при цьому необхідно дотримати ряд умов для законного оформлення обміну покупки.
Інструкція
1
Дізнайтеся, чи маєте ви право на обмін придбаного товару. З моменту його покупки повинно пройти не більше 14 днів. Також товар не повинен мати пошкоджень або слідів зносу. Врахуйте, що існують товари, які взагалі не підлягають поверненню при належній якості. До них відносяться книги та періодичні видання, нижня білизна, медикаменти, а також складні технічні пристрої, на які оформляється гарантійний талон. Не вийде також повернути назад придбаних тварин, косметику, побутову хімію, вироби з дорогоцінних металів, машину або мотоцикл.
2
Прийдіть в магазин разом з чеком, товаром і фірмовою упаковкою для нього. Якщо чек у вас не зберігся, то обміняти товар можна і без нього, але в цьому випадку вам буде потрібно знайти свідка покупки. Це поширюється на ситуацію, коли магазин відмовляється визнати, що ви придбали річ саме там. Зверніться до продавця і повідомте, що хочете повернути покупку. Ви можете вибрати, чи хочете ви отримати назад свої гроші або придбати натомість якийсь інший товар з асортименту магазину. Але врахуйте, що обраний товар не повинен перевищувати за вартістю той, який ви повертаєте, інакше доведеться внести доплату.
3
У разі відмови продавця прийняти товар назад зверніться до менеджера або в дирекцію магазину. Ймовірно, що керівництво виявиться до вас більш лояльним, ніж рядовий співробітник.
4
Якщо і головні особи в магазині не захочуть проводити обмін або повертати вам гроші, зверніться в службу по захисту прав споживача. Там вас проконсультує юрист і при необхідності складе позов до суду, що допоможе вам добитися обміну товару.
Зверніть увагу
Правила з повернення товару існують не тільки для стаціонарних магазинів, але і для компаній, що поширюють товари за допомогою каталогів або інтернет-сайтів. Але при цьому майте на увазі, що гроші, заплачені за доставку, вам не повернуть.