Як визначити тональність голосу. Який буває тональність голосу.

Щоб навчитися добре співати, важливо з самого початку знати, якій тональності у вас голос. Це буває непросто визначити, так як співочий голос може досить сильно відрізнятися від того, який ви використовуєте в звичайному житті.
Інструкція
1
Займіться визначенням типу голосу ще до початку серйозних занять співом. В іншому випадку ви ризикуєте сильно погіршити свої вокальні дані виконанням невідповідних для вас вправ і партій. Найкраще при визначенні голосу консультуватися з педагогом, так як адекватно чути себе з боку без відповідного співочого досвіду досить складно. Навіть якщо надалі ви плануєте займатися самостійно як любитель, запишіться на одне-два заняття до фахівця для визначення тембру голосу.
2
Дізнайтеся тессітурную витривалість свого голосу. Це поняття означає те, наскільки підходить вам конкретна висота нот. Визначається ця витривалість за допомогою виконання творів з різною теситурою - заввишки нот по відношенню до ваших вокальним можливостям. Підберіть самі або попросіть викладача підібрати вам кілька творів з широким діапазоном використовуваних нот. Якщо ви ще не навчилися читати ноти, ви можете співати, використовуючи для наслідування записи вже існуючих виконавців, а також орієнтуватися на музичний супровід і висоту нот в ньому. Але навіть якщо ви змогли виконати твір цілком, це ще не означає, що всі ноти в ньому підходять для вашого голосу. Досвідчений викладач зможе відзначити моменти, коли ви не в змозі співати нормальним голосом і переходите на фальцет. Також ви самі повинні стежити за тим, в якому діапазоні вам співати комфортніше і доводиться менше напружувати голосові зв'язки.
3
Дізнайтеся тембр вашого голосу. Тембр - це якісна характеристика голосу, яка дається згідно суб'єктивного відчуття слухача. Для одного типу голосу, наприклад, тенора, можливі різні тембри - дзвінкий, м'який, густий. Залежно від цього виділяються підтипи голосів - ліричний, драматичний, характерний тенор. З комплексу показників ваш музичний педагог зможе зробити висновок, яким типом голосу ви володієте.