Як наловити живця взимку.

Зимова риболовля - досить захоплююче заняття. Але щоб зловити велику рибу-хижака на жерлицу, вам будуть потрібні живці - маленькі рибки, що виступають в ролі приманки. Так як же зловити живця взимку?
Вам знадобиться
  • - зимова вудка;
  • - волосінь;
  • - кивок;
  • - блешні;
  • - приманка;
  • - манна крупа;
  • - бур.
Інструкція
1
Як і будь-яка риболовля в зимовий період, ловля живця починається, насамперед, з буріння лунок. Для цього слід підібрати найбільш підходяще місце, де з більшою ймовірністю ви зможете виявити дрібну рибку. Це не зовсім глибоке місце (глибина не повинна складати більше трьох метрів) з дуже слабким плином або зовсім без нього. Бажано, щоб живець був виловлений з того ж водойми, що і майбутній передбачуваний улов.
2
Щоб без всяких проблем і швидко наловити живця, слід знати деякі хитрощі. Для зимової риболовлі бажано використовувати волосінь, діаметр якої не повинен становити більше 0,08 сантиметрів, блешні з вольфраму. Гачки мормишок при цьому повинні бути тонкі й темні, на які в подальшому і буде насаджуватися приманка у вигляді дрібного мотиля, личинки реп'яхової молі або хробака. В якості прикорму використовуйте манну або пшоняну крупу.
3
Живцем може служити найрізноманітніша дрібна рибка, але все ж є особливі переваги. Найбільш кращими живцями можна вважати щиповку, уклейку, Єльцов, пічкура, плотву і окуня. Гірше - карась, а ось густера або йорж вважаються нікчемним живцем. Проте в деяких випадках йорж буває улюбленою їжею великих хижаків в озерах.
4
При лові живця гра блешнею повинна бути неквапливою, щоб рибка змогла розглянути свою здобич. Бажано використовувати відразу кілька вудок, щоб у разі неприємностей і зачепів не довелося перев'язувати блешні. Акуратно опустіть мормишку з приманкою на саме дно і почніть гру вудкою, яка повинна бути оснащена довгим і чутливим кивком.
5
Коли кивок почне сіпатися і нахилятися вниз, зробіть підсічку і витягніть спійману рибку. Щоб зберегти живця, візьміть дволітрову пластикову пляшку і виконайте кілька невеликих отворів для надходження свіжої води. Покладіть вантаж і складіть туди дрібну рибку, прив'яжіть мотузкою і опустіть на дно. Таким чином, живець може зберігатися до двох тижнів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=egXNho57sgI