Як подарувати доньці квартиру. Як подарувати квартиру дочки.

Угода дарування регулюється статтею №572 Цивільного кодексу РФ і оформляється договором між дарувальником і обдаровуваним. Подарувати квартиру дочки можна, підготувавши необхідний пакет документів.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - документи на квартиру;
  • - виписки з БТІ;
  • - нотаріальний дозвіл на здійснення угоди від всіх власників;
  • - кадастрові виписки;
  • - виписка з будинкової книги та особового рахунку;
  • - договір;
  • - акт передачі;
  • - квитанція за послуги з реєстрації.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте подарувати квартиру дочки, підготуйте свіжі кадастрові виписки. Кадастровий паспорт має термін придатності 5 років, після чого вам доведеться оновити відомості, щоб отримати необхідні виписки.
2
Зверніться до регіонального бюро технічної інвентаризації з документами на квартиру і своїм паспортом. Заповніть бланк заявки на виклик кадастрового інженера. Заплатіть державне мито за надання послуг. На підставі огляду вашої квартири усі документи оновлять, після чого ви зможете отримати всі виписки, необхідні для здійснення угоди дарування.
3
Квартиру, що знаходиться тільки у вашій власності, ви маєте право подарувати дочки, не отримуючи додаткових дозволів. Якщо ж на квартиру мають права власності інші особи, отримаєте від них нотаріальний дозвіл, без якого неможливо подарувати нерухомість.
4
При наявності в квартирі недієздатних власників зверніться в органи опіки та піклування, подайте письмове повідомлення про те, що ви плануєте квартиру подарувати. На підставі постанови органів опіки та піклування, нотаріального дозволу батьків, опікунів або законних представників недієздатних громадян ви зможете здійснити операцію дарування.
5
Відчужуючи квартиру, що знаходиться у власності подружжя, спільної дочки, отримувати нотаріальний дозвіл від другого чоловіка немає ніякої необхідності.
6
Підготувавши всі документи, укладіть договір дарування. Відповідно до Цивільного кодексу, його можна оформити в простій письмовій формі з нотаріальним посвідченням або без, а також звернутися до нотаріуса і скористатися послугою з оформлення договору. Вартість укладення нотаріального договору становить 1% від кадастрової ціни квартири. Перед зверненням до нотаріуса отримаєте довідку про кадастрової вартості квартири в бюро технічної інвентаризації.
7
Заключним етапом операції є державна реєстрація прав власності на вашу дочку. У реєстраційну палату подайте заяву, пред'явіть паспорт дарувальника і обдаровуваного, кадастрові виписки, договір, акт прийому-передачі. Через 1 місяць ваша дочка отримає свідоцтво про власність на подаровану квартиру.
Сутність процесу дарування зводиться до того, що дарувальник передає житлове приміщення ( квартиру ) одаряемому на безоплатній основі. У разі якщо дарувальник і обдаровуваний - близькі родичі, наприклад, син і мати, в силу вступають особливі положення Податкового кодексу.
Інструкція
1
Для передачі квартири у власність синові або дочки на безоплатній основі, необхідно скласти договір дарування. Він полягає в простій письмовій формі в трьох примірниках. Користуватися послугами нотаріуса для укладення цього договору не обов'язково, можна звернутися до юриста або написати такий договір самостійно. Використовуйте викладені в інтернеті форми договору, але про всяк випадок проконсультуйтеся з фахівцем.
2
У договорі пропишіть всі відомості про об'єкт дарування - адресу квартири, кількість квадратних метрів, кімнат, поверх, кількість поверхів у будинку, наявність балкона. Також вкажіть правовстановлюючі документи (попередні свідоцтва про реєстрацію права власності). У разі якщо квартира знаходиться в частковій власності, ви можете передати в порядку дарування приналежну вам частку. Якщо квартира належить вам, але куплена в шлюбі, то вона є спільно нажитим майном, і подарувати таку квартиру дитині можна тільки за письмової згоди чоловіка, складеним і завіреним у нотаріуса.
3
Після цього необхідно зареєструвати договір в органах по державній реєстрації права власності. Разом з договором дарування в трьох примірниках в реєстраційну палату надайте правовстановлюючі документи на квартиру , паспорт БТІ, паспорти сторін, квитанцію про сплату мита за реєстрацію договору дарування. Крім неї необхідно сплатити мито за перехід права власності до обдаровуваному. Її розмір не надмірний і на вересень 2011 року становив 1000 рублів.
4
Що стосується оподаткування, оскільки дарувальник і обдаровуваний є близькими родичами, то в силу вступає п. 18.1 ст. 217 Податкового кодексу. Тому дохід, отриманий в процесі дарування квартири, звільняється від оподаткування.