Як переробити блок живлення комп'ютера.

Комп'ютерний блок живлення можна пристосувати і для використання спільно з іншими електронними приладами. Щоб їм було зручніше користуватися в якості лабораторного, його доцільно переробити.
Вам знадобиться
  • - блок живлення;
  • - електролобзик;
  • - паяльник;
  • - дриль;
  • - гнізда;
  • - тумблери;
  • - лампочки і патрони до них;
  • - запобіжники та тримачі для них;
  • - затиски.
Інструкція
1
Виріжте з міцного ізоляційного матеріалу (наприклад, текстоліту або оргскла) панель розмірами приблизно 20 на 20 сантиметрів. Просвердлите в ній отвори для кріплення до корпусу, установки вихідних затискачів, тумблера включення, патронів для лампочок, а також власників запобіжників для 3,3-вольтів виходів (вони не обладнані захистом від короткого замикання). Діаметри отворів залежать від того, які деталі є у вас під рукою.
2
Обесточьте блок живлення. Від проводів, що виходять з блоку живлення, відріжте роз'єми. Вверніть тумблер в призначене для нього отвір. Підпаяйте до одного висновку будь-який з його контактних груп зелений провід, а до іншого висновку тієї ж контактної групи - чорний. Тепер вверніть патрон для лампочки. У нього вставте лампочку, розраховану на напругу в 6,3 В і струм в 0,22 А. Один висновок патрона Підпаяйте до того висновку тумблера, до якого підключений чорний дріт, а до іншого висновку того ж патрона - будь-який з червоний проводів. Лампочка буде не тільки индицировать включений стан лабораторного блоку, але і навантажувати 5-вольта вихід. Без цього при відсутності навантаження напруга на всіх інших висновках виявиться трохи завищеними. Другу лампочку, призначену для індикації чергового живлення, включіть між бузковим проводом і тим висновком тумблера, який підключений до чорного проводу.
3
Тепер розташуйте на передній панелі ряди вихідних затискачів: перший ряд - по числу жовтих проводів, другий - по числу залишилися червоний, третій - по числу помаранчевих, четвертий - по числу залишилися чорних. Під цими рядами помістіть єдиний зажим для синього дроти. До кожного з затискачів припаяйте по одному дроту відповідного кольору. Чи не підпоюємо поки лише помаранчеві дроти. Підпишіть ряди так: +12 В, +5 В, +3,3 В, загальний. Поруч з єдиним гніздом, приєднаним до синього проводу, напишіть -12 В.
4
Тепер встановіть власники запобіжників за кількістю помаранчевих проводів. Затискачі на +3,3 В приєднаєте до цих проводах не безпосередньо, а через тримачі. У кожний з останніх встановіть по запобіжнику на 5 А.
5
Закріпіть панель на блоці живлення з таким розрахунком, щоб при цьому не виявилося закрито жодне з вентиляційних отворів. Вимкніть тумблер і вимикач на самому блоці. Подайте на вхід джерела мережеве напруга (обов'язково використовуйте розетку і шнур із заземленням). Увімкніть вимикач на самому блоці - засвітиться лампочка чергового режиму. Увімкніть тумблер, і засвітиться лампочка, индицируются робочий режим. Навантажуючи блок, не перевищуйте сумарні струми, зазначені на наявній на його корпусі наклейці, а також загальну вихідну потужність приладу. Струм, що знімається з кожного проводу окремо, не повинен перевищувати 5 А.
Зверніть увагу
Будьте обережні при користуванні інструментом. Чи не працюйте під напругою. Незважаючи на наявність захисту, не перевантажуйте виходи блоку. Не вмикайте блок без заземлення.