Як дізнатися, якщо у дитини болять вуха.

Болі у вусі у дитини - явище досить поширене. Проблема в тому, що в грудному віці малюк не може самостійно повідомити батькам про те, що саме його турбує. Тому батьки можуть зрозуміти, що пора викликати лікаря, лише за непрямими ознаками, орієнтуючись на поведінку дитини.
Інструкція
1
Поспостерігайте за малюком, якщо він поводиться неспокійно, став більш примхливим, трясе головою, плаче, тре вушко, можливо, у нього починається отит.
2
Якщо у дитини болить вухо, він погано спить, перевертається, бо не може знайти таке положення, в якому він буде себе комфортно почувати. Пом'якшує біль тепло, тому малюк може намагатися притиснути до подушки саме хворе вухо.
3
Дитина може відмовлятися від їжі, так як жування і ковтання доставляє йому біль.
4
Підвищення температури до 38-39 градусів - одна з ознак отиту. Так як це запальне захворювання, то протікає воно в гострій формі.
5
У запущених випадках у дитини з вуха може виділятися рідина жовто-зеленого кольору з вкрапленнями крові або без таких. Сам слуховий прохід може почервоніти.
6
Отит може виникати на фоні перенесених респіраторних захворювань як ускладнення. Тому в цей період потрібно спостерігати за дитиною особливо уважно.
7
Для того щоб перевірити, чи болить вухо, потрібно злегка натиснути на козелок - невеликий горбок на зовнішній частині вуха перед входом в вушну раковину, що викличе хворобливі відчуття, і малюк заплаче. Але цей спосіб діє не у всіх випадках, так як отит не завжди супроводжується болем. Тому вважати цей метод універсальним можна.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що отит не у всіх випадках супроводжується болем, тому навіть якщо дитина прекрасно себе почуває, але у вас виникають підозри, що у нього може бути дане захворювання, найкраще відвідати лікаря.
Корисна порада
Коли болить вухо у дитини, зволікати і сподіватися на домашні засоби не можна. Наслідки отиту можуть бути плачевними, аж до розвитку приглухуватості, тому до лікаря потрібно звернутися відразу ж. Діагноз може поставити тільки фахівець, оскільки симптоми відрізняються в залежності від ступеню тяжкості захворювання.