Як відкрити кредитне агентство.

Реєстрація кредитного агентства, як і будь-який інший кредитної організації, здійснюється в суворій відповідності з федеральними законами «Про банки і банківську діяльність» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб і індивідуальних підприємців». Крім того, діяльність щодо здійснення банківських операцій має здійснюватися на підставі ліцензії.
Інструкція
1
Щоб відкрити кредитне агентство, оформіть ліцензію - спеціальний дозвіл, що видається Центральним банком Російської Федерації. Крім вищезазначених законів вивчіть попередньо інструкцію Банку Росії «Про порядок прийняття Банком Росії рішення про державну реєстрацію кредитних організацій і видачі ліцензій на здійснення банківських операцій».
2
Знайдіть кандидатів на посади керівника та головного бухгалтера. До їх кваліфікації пред'являються підвищені вимоги: обов'язкова наявність вищої спеціальної економічної або юридичної освіти та досвіду керівної роботи в кредитній організації, пов'язаного зі здійсненням банківських операцій. Такий стаж повинен бути не менше одного року. У разі відсутності спеціальної освіти вимоги до стажу підвищуються до двох років. Крім того, і керівник, і головний бухгалтер не повинні мати судимості, а їх ділова репутація повинна бути бездоганна.
3
До засновникам кредитного агентства також пред'являються високі репутаційні вимоги. Вони повинні бути благонадійні у фінансовому сенсі, а термін їх діяльності в даній області має бути не менше трьох років. Мінімальний розмір статутного капіталу для знову реєстрованої кредитної небанківської організації становить 500 тисяч євро. При наявності такої суми та дотриманні інших умов, напишіть заяву і клопотання про реєстрацію та видачу ліцензії про державну реєстрацію кредитної організації в територіальне відділення ЦБ РФ за місцем передбачуваного знаходження кредитного агентства.
4
Відповідно до гл. 3 Інструкції ЦБ, до заяви і клопотання прикладіть відомості про засновників, статутному капіталі та документи, що підтверджують джерела походження цих коштів. Також в пакет необхідних документів повинен входити бізнес-план і свідоцтво на право власності на приміщення, де буде розташовуватися агентство. При його відсутності - договір оренди. Не забудьте докласти статутні документи, установчий договір, анкети кандидатур керівника і головного бухгалтера, квитанцію про оплату державного мита за реєстрацію та видачу ліцензії.
Зверніть увагу
Термін розгляду документів територіальною установою ЦБ РФ по передбачуваному місцезнаходженням кредитної організації становить не більше трьох місяців від дати подання заяви.