Як відкрутити газовий лічильник.

Маніпуляції з будь-яким газовим обладнанням, що проводяться самостійно без участі уповноважених на це фахівців, можуть призвести до непоправної трагедії. Тому, перш ніж приступати до реалізації тих чи інших ідей, варто зважити всі «за» і «проти».
Вам знадобиться
  • - газова служба;
  • - телефон;
  • - паспорт;
  • - договір на обслуговування газового обладнання.
Інструкція
1
Якщо ви хочете поміняти газовий лічильник, слід знати, що його установка, як і зняття старого обладнання, повинна проводитися фахівцем відповідної служби (наприклад, «Міськгаз»). Самостійне зняття лічильника рівносильно зриву пломб, з усіма витікаючими з цього наслідками.
2
Викличте представника газової служби вашого міста, зателефонувавши по телефону, вказаному в договорі на обслуговування вашого обладнання. Якщо ви не можете знайти договір, шукайте контактні дані організації, що відповідає за газове забезпечення вашого будинку, в телефонному довіднику або зателефонувавши за номером довідкової служби 09 або 090 (з мобільного телефону). Крім того, необхідно знати, що існує короткий номер для виклику аварійної газової служби в екстрених ситуаціях - 04.
3
Відвідайте відділення «Міськгазу» особисто і залиште заявку на виклик майстра в вашу квартиру. Не забудьте взяти з собою паспорт.
4
Нерідко власники газового лічильника намагаються тим чи іншим способом зупинити його або відмотати свідчення. Це може призвести до різного роду неприємних наслідків для вас у вигляді значних адміністративних штрафів. Крім того, вам доведеться оплачувати вироблену експертизу. Вона призначається при найменшій підозрі у представників газової служби на вторгнення в лічильник.
5
Останнім часом у багатьох містах почастішали вибухи в багатоповерхових будинках, що призводять до їх повного або часткового обвалення, загибелі та інвалідизації людей. Крім того, стали часті випадки отруєння чадним газом, нерідко зі смертельним результатом. Все це стає результатом самодіяльності неспеціалістів в області газового господарства.
6
Майте на увазі, що планова перевірка газового обладнання, в тому числі і лічильників, може вберегти вас від різних проблем, а то і врятувати ваше життя (нерідкі випадки виявлених витоків газу на тлі удаваного благополуччя). Тому не ігноруйте такі заходи.