Як армувати монолітну плиту. Як армувати перекриття прольотом 7 м.

Монолітна плита, яка може бути підлогою, стіною або стелею, зміцнюється арматурою для міцності. Решітка складається із залізних прутів, їх розмір і відстань між ними залежать від площі, яку покриває плита.
Інструкція
1
Якщо монолітна плита перекриває прольоти більше восьми метрів, застосуєте попередньо напружену сітку арматури з високоміцних канатів. Коли плита спирається на колони, і у них немає капітелей, підсильте додатковим армуванням ті ділянки моноліту, які лежать на верхівках опор. Це виключить продавлювання перекриття при експлуатації.
2
Існують стандартні зварні сітки для армування монолітних плит. Не варто брати металевий прут діаметром менше 4-6 міліметрів. Зазвичай використовується виріб перетином 8-14 міліметрів, вибір значення залежить від розрахункового навантаження. Відстань між прутками арматури не повинно бути більше 40-60 сантиметрів.
3
Товщину самої плити розраховуйте від величини площі прольоту. Прийнято співвідношення 1:30, тобто при ширині перекриття між несучими стінами в шість метрів товщина моноліту складатиме двадцять сантиметрів. Якщо цей показник зменшується, потрібно буде збільшити армування металевими прутами.
4
Один шар армування можливий при товщині монолітної плити менше п'ятнадцяти сантиметрів, якщо дотримані всі інші умови нормативної документації. При більшій товщині перекриття потрібно укладати два шари металевої сітки: вгорі і внизу.
5
Арматуру в'яжуть спеціальної дротом, розмір осередків залежить від призначення плити. Основна сітка повинна складатися з прутків одного діаметра.
6
Додаткове армування застосовують в наступних місцях: в середній частині плити на нижній сітці, на опорах, в місцях зосередження навантаження на плиту, навколо отворів. Для цієї мети беруть окремі арматурні прути довжиною від 40 до 150 сантиметрів. Розмір їх залежить від ширини прольотів і навантажень.
7
Конструкцію з опалубкою і арматурою заливають рідким бетоном не нижче М200. У вас вийде монолітна плита перекриття, але не раніше ніж через місяць, тільки тоді бетон набере 100% міцності.