Як навчити водінню автомобіля.

Автомобіль, згідно точному твердженням відомого літературного персонажа, давно вже не розкіш, а засіб пересування. Кількість людей, охочих придбати його, зростає рік від року. Але оскільки це засіб підвищеної небезпеки, кожен потенційний власник повинен навчитися водінню. З кожним роком зростає потреба в послугах водіїв-інструкторів, для яких навчання новачків є додатковим джерелом доходу.
Інструкція
1
До 2001 року діяло правило, згідно з яким навчати новачка міг будь-який водій, який мав стаж водіння понад 3-х років. Тепер же водій-інструктор незалежно від стажу і досвіду зобов'язаний мати посвідчення на право навчання. Якщо ж він не має такого документа, відповідно до статті 12.7.3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП), його можуть оштрафувати на 2500 рублів. До речі, точно на таку ж суму оштрафують і учня (стаття 12.7.1 КпАП).
2
Таким чином, якщо ви бажаєте підробляти навчанням водінню, вам необхідно або офіційно числитися в штаті автошколи (тоді оформлення цього дозвільного документа візьме на себе її керівництво), або зареєструватися в якості індивідуального підприємця (ІП) і самому отримати це посвідчення .
3
Ваш автомобіль, який використовується для навчання, повинен мати розпізнавальний знак «Учбовий транспортний засіб», тобто трикутник з червоною буквою «У» всередині. Також транспорт повинен мати додаткові педалі приводу зчеплення (це правило не поширюється на автомобілі з автоматичною коробкою передач) і гальма. У ньому повинно знаходитися додаткове дзеркало заднього виду для інструктора.
4
Пам'ятайте, що початкове навчання новачка дозволяється лише на закритих майданчиках, або на спеціально відведених для цієї мети автодромах. І лише після того, як ви переконаєтеся, що учень опанував початковими необхідними навичками (плавно рушати з місця, повертати, включаючи перед цим покажчик повороту, рухатися заднім ходом, гальмувати), можна виїжджати на дорогу для продовження навчання. Перший час намагайтеся вибирати для навчання маршрути, що пролягають по спокійним дорогах, без щільного потоку автомобілів. Потім поступово ускладнюйте маршрут. Не забувайте також, що є дороги (наприклад, автостради), на яких навчальна їзда заборонена.
5
Якщо ви навчаєте підлітка, переконайтеся, що йому вже виповнилося 16 років. Якщо є сумніви, попросіть пред'явити документ, що засвідчує його особу, з проставленою датою народження. В іншому випадку, якщо виявиться, що ви навчали їзді людини, яка не досягла 16 років, вас також можуть притягнути до відповідальності за адміністративне правопорушення.
Багато хто вважає, що навчити жінку управляти автомобілем набагато складніше, ніж чоловіка. Можливо леді довше вчаться водити авто, але потім стають більш дисциплінованими водіями.
Вам знадобиться
  • -книги по ПДР;
  • -автомобіль;
  • -місце для відпрацювання практики водіння.
Інструкція
1
Навчаючи жінку водінню, насамперед необхідно вселити в неї впевненість у власних силах, переконати в тому, що вона здатна стати хорошим водієм і без праці управляти автомобілем.
2
Почніть навчання з основною теоретичною лекції про автомобіль і правилам поведінки за кермом. Зіставте теоретичну і практичну частини уроку. Посадіть жінку на водійське сидіння, і ознайомте її з основними елементами управління автомобілем (коробка передач, педалі, ручне гальмо і.т.д.). Говоріть спокійно, не поспішаючи, якщо у учениці виникають питання, постарайтеся дати чітку і коротку відповідь на них. Також коментуйте відбуваються чіткими і короткими репліками, ви повинні відчувати, що ваша підопічна розуміє природу відбувається і діє чітко і злагоджено.
3
Знайдіть вільну площадку для тренування, підійде навіть відкрите поле, пустир або інше місце, де немає інших машин, і дозвольте дівчині звикати до керма. Не кип'ятити з найменшого приводу, тим більше не кричіть на першому ж занятті, про те, що жінку неможливо нічому навчити. Будьте спокійні і доброзичливі, чим більш стриманим ви будете, тим швидше ваша учениця звикне до керма і придушить свій страх.
4
Перш ніж виїхати на дорогу, відрепетируйте з ученицею всілякі ситуації, які можуть виникнути. Запропонуйте їй самій змоделювати ту чи іншу ситуацію, і знайти спосіб її вирішення. Поясніть, що для того, щоб відчувати себе за кермом комфортно, потрібно не втрачати пильність і швидко реагувати навіть на найнесподіваніші ситуації.
5
Чітко відпрацюйте всі основні дії, навчіть правильно рушати з місця, відрепетируйте виїзд на перехрестя, спробуйте заїхати в уявний гараж, на парковку. Постарайтеся обговорити і такі варіанти, коли авто зупиняє співробітник ДАІ, або різко гальмує попереду рухомий автомобіль, вибігає на дорогу дитина. Чи не залиште упущеної жодну деталь і тоді страх перед реальною дорогою у вашої учениці піде практично зовсім.
Зверніть увагу
Під час тренувань якомога менше розмовляйте про речі, які не стосуються водіння, такі бесіди тільки відволікають від запам'ятовування необхідної інформації.
Корисна порада
Проводьте тренування регулярно, не робіть тривалих пропусків, відчуйте себе в ролі тактовного і делікатного інструктора.