Як навчати водінню.

Ваш друг або член родини записався в автошколу. Але найчастіше шкільних уроків водіння недостатньо, щоб відчути себе впевнено за кермом. Якщо ви хочете виступити в ролі інструктора, вам слід врахувати деякі моменти для того, щоб ваші заняття були ефективними і, головне, безпечними.
Інструкція
1
Насамперед врахуйте, що правилами дорожнього руху навчальна їзда по дорогам дозволена тільки в супроводі професійного інструктора і на автомобілі, обладнаному додатковими педалями гальма і зчеплення. Тому ваші уроки повинні проходити в безпечному місці, де немає пішоходів, інших автомобілів та інспекторів ДІБДР.
2
Елементи, які ви можете допомогти освоїти - рушати з місця, рулювання, повороти, розвороти, початок руху на підйомі, рух заднім ходом, парковка. Постарайтеся в будь-якій ситуації зберігати спокій і незворушність. Один з головних недоліків поганих автоінструктор - нестриманість і нервовість.
3
У вас, на відміну від інструктора автошколи, немає коштів для швидкої зупинки автомобіля. Тому будьте максимально обережні. Заняття слід проводити на машині з механічною коробкою передач. Якщо у вашого підопічного немає первинних навичок водіння, краще рухатися на першій швидкості без застосування педалі газу. Для цього учневі необхідно вичавити зчеплення, перевести важіль перемикання в позицію першої передачі, а потім повільно і плавно відпустити зчеплення. Автомобіль почне рухатися зі швидкістю 4-5 км/год.
4
Для виконання навчальних елементів необхідно розмежувати площадку. Якщо у вас немає екзаменаційних стійок, як в автошколі, використовуйте підручні засоби - наприклад, порожні коробки.
5
Вправа «змійка» допоможе на початковому етапі відпрацювати техніку рулювання. Для його виконання розставте екзаменаційні стійки на відстані близько п'яти метрів один від одного. Учень на машині повинен, не зачіпаючи, обігнути все стійки.
6
Приділіть велику увагу руху заднім ходом. Від того, наскільки добре його освоїть учень, залежить, як він надалі буде паркуватися і розвертатися. Чудово, якщо до кінця занять ваш підопічний зможе проїхати «змійку» заднім ходом.
7
Відробіть розвороти в три, п'ять, сім прийомів. Ширину коридору, в якому скоюється розворот, поступово зменшуйте, довівши до 5 метрів. Також необхідно освоїти в'їзд в бокс заднім ходом з поворотом наліво і направо і паралельну парковку заднім ходом.
8
Є корисна вправа, що допомагає відчути габарити машини. Покладіть на землю якоїсь предмет - порожню пачку з-під сигарет, коробок сірників, аркуш паперу. Нехай учень наїде на цей предмет спочатку лівим колесом автомобіля, потім правим. Наїжджати можна з різних положень - повороту, розвороту.