Як обшити будинок металевим сайдингом. Як правильно з'єднувати металлосайдінг.

Сайдинг - досить популярний матеріал для облицювання. Це пов'язано з оптимальним співвідношенням його властивостей і ціни. Крім того, обшити будинок металевим сайдингом можна самостійно. Необхідно тільки правильно розрахувати розміри і загальний обсяг необхідних панелей, а також точно слідувати інструкції.
Вам знадобиться
 • - рулетка;
 • - рівень;
 • - ніж або ножиці для різання по металу;
 • - цвяхи або саморізи;
 • - молоток;
 • - перфоратор;
 • - пассатижи;
 • - сходи або будівельні ліси.
Інструкція
1
Облицювання сайдингом дозволяє додати будинку естетичний і доглянутий вигляд. Тим не менше, сам матеріал не вимагає ретельного догляду. В цьому одна з його численних переваг. Металлосайдінг має тривалий термін експлуатації, захищає фасад від механічних пошкоджень і несприятливих погодних умов, а також різких перепадів температур. Важливим є і те, що завдяки установці панелей можна утеплити будинок і підвищити звукоізоляцію без втрати внутрішньої площі.
2
Планки металевого сайдингу мають спеціальні кріплення для з'єднання один з одним. Завдяки цьому капелюшки цвяхів і шурупів приховані від зовнішнього спостерігача, надаючи акуратність фасаду. Щоб обшити будинок металевим сайдингом самостійно, коректний, прикладеної виробником. Так ви вбережете себе від помилок, до того ж на сторінках цієї брошури часто наводяться методи укладання панелей в складних конструкційних вузлах.
3
Огляньте фасад будинку і приберіть все елементи, які можуть перешкодити роботі. Це рослини зі кучерявим стеблом, гілки дерев, що ростуть занадто близько до стін і т.д. Крім того, необхідно зняти труби, ліхтарі, зовнішні підвіконня, водні сливи та інші спеціальні або декоративні виступаючі предмети. Якщо фасад дерев'яний, зверніть увагу, чи немає відходять або дірявих дощок. Якщо так, то ці недоліки потрібно ліквідувати.
4
Перевірте поверхню для облицювання на предмет нерівностей. Якщо вони є, виправте їх, інакше такі ж нерівності з'являться на готовому фасаді. Встановіть обрешітку з тонких дерев'яних рейок. Заповніть простір усередині осередків антисептиком, щоб оберегти від гниття, цвілі і іржі, а також уникнути деформування панелей сайдинга. Замість антисептичний складу можна прокласти утеплювач, це підвищить теплоізоляцію будинку.
5
Починайте кріпити металевий сайдинг з нижнього краю. Прибийте стартові панелі по всьому периметру будинку. Закріплюйте їх, вкручуючи саморізи або вбиваючи цвяхи в центр овального отвори, призначені для цього. Якщо їх недостатньо, то зробіть нові за допомогою перфоратора. Закінчивши весь нижній ряд, переходите до другого і т.д.
6
Кожну планку спочатку вставте в панель попереднього ряду. Для цього призначена особлива замкова конструкція. Як тільки ви почуєте клацання, панелі надійно з'єднані, можна прибивати. Принцип установки панелей металевого сайдингу розроблений так, що на видимій поверхні немає кріплень. Це пов'язано з тим, що цвяхи забиваються не в саму панель, а в нижню (горизонтальний сайдинг) або бічну (вертикальний сайдинг) смугу. Забиваючи цвяхи, на натягуйте панель і не притискайте її до стіни занадто сильно, інакше вона втратить свою природну форму. Однак і бовтатися вона теж не повинна. Це сама копітка частина роботи.
7
Овальна форма отворів дозволяє панелям рухатися під час перепаду температур, коли матеріал розширюється або звужується. Для цієї ж мети залишайте невелику відстань між капелюшком цвяха і поверхнею, приблизно 1,5-2 мм. Якщо в силу обставин ви проводите монтаж в холодну пору року, то зробіть зазор ще більше.
8
Нарізайте панелі за допомогою ножа по металу або пили з тонкими зубцями. У майбутньому при поверненні на металеве облицювання раніше видалених предметів, робіть отвори в панелях більшого діаметру на 3-5 мм, ніж потрібно.
9
На кутах будинку кінці панелей з'єднуйте за допомогою спеціальних зовнішніх куточків. Навколо віконних рам, дверних прорізів і для верхнього краю використовуйте J-планки. Вони отримали назву по цій головній букві латинського алфавіту завдяки своїй формі, яка дозволяє провести акуратну окантовку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AfEVk0RyTA0
Сайдинг використовується в якості захисного і декоративного матеріалу при обробці нових і облицюванні старих будинків . Переваг у цього матеріалу багато: він не схильний до гниття, розтріскування, добре миється, стійкий до перепадів температур і т.п. Але щоб будинок, оброблений сайдингом, завжди мав презентабельний вигляд, при монтажі панелей треба дотримуватися певні умови.
Вам знадобиться
 • - сайдинг;
 • - кріплення;
 • - будівельні інструменти.
Інструкція
1
Визначте, яку суму ви готові витратити на обробку, так як сайдинг відрізняється між собою за ціною і якістю. Потім подумайте над матеріалом для обрешітки. Це можуть бути металеві профілі або дерев'яні бруски. Якщо хочете використовувати останні, - заздалегідь обробіть їх спеціальними захисними складами від паразитів, цвілі, зайвої вологості. Кріплення вибирайте в залежності від того, з чого побудований будинок. Наприклад, для цегли підійдуть дюбеля швидкого монтажу, а якщо житло побудовано з дерева, піноблоків, газобетону - саморізи по дереву, цвяхи і т.д.
2
Перед монтажем обрешітки на стінах, за допомогою будівельного схилу або трасуючого шнура, зробіть спеціальну розмітку. Потім встановіть кутові профілі, а між ними натягніть нитку з інтервалом 150 см і по ній виставте інші профілю. Крок обрешітки регулюйте в залежності від відстаней між отворами для кріплення в сайдинге. Окремо встановіть рейки навколо отворів, вікон, дверей.
3
Обшивку почніть з фіксації стартового профілю в місцях посиленого навантаження (двері, ворота тощо). До нього прикріпіть першу панель. До неї за допомогою замкового з'єднання другу і так далі, ряд за рядом.
4
Для монтажу сайдингу навколо вікон вам буде потрібно J-профіль. Його встановіть по периметру отвору, знизу і зверху прокладете кромку, а вже потім прибийте панелі. Для обробки та оформлення кутових стиків скористайтеся спеціальними елементами: зовнішнім і внутрішнім кутами. А з фінішною рейкою (встановлюється над карнизом) обшивка буде виглядати акуратною і завершеною.
5
Пам'ятайте, при монтажі необхідно залишати невеликий зазор (близько 1,5 мм) між капелюшком шурупа і сайдінгової панеллю, а так само між самими панелями (влітку - 4,5 мм, взимку до 9 мм). Це запобіжить перекіс обшивки при зміні температури. Крім того, намагайтеся цвяхи забивати в середину кріпильного отвору, щоб не зламати панель. Крок між кріпленням повинен становити в середньому 30-40 см.
Зверніть увагу
Врахуйте, що всі отвори, вирізаються в сайдинге, повинні бути більше перешкод (труб, наличників, віконниць і т.п.) на 5-6 мм. Це потрібно для нормального розширення панелей.
Корисна порада
Простір між стіною і латами можна заповнити утеплітелем.Перед монтажем панелі повинні полежати на вулиці 2-3 години.