Як визначити амплітуду температур повітря.

Для характеристики клімату застосовують цілий ряд показників. Важливими є температурні характеристики - середньодобові, середньомісячні і середньорічні показники, а також амплітуда. Амплітудою називається різниця між максимальним і мінімальним значеннями.
Вам знадобиться
  • - термометр;
  • - дані про максимальних і мінімальних температурах:
  • - калькулятор;
  • - годинник;
  • - папір і олівець.
Інструкція
1
Для визначення амплітуди добових температур зовнішнього повітря візьміть самий звичайний вуличний термометр. У Росії в якості побутових термометрів зазвичай застосовуються спиртові зі шкалою Цельсія. В інших країнах використовується також шкала Фаренгейта або Реомюра. Нерідко можна зустріти двушкальние вуличні термометри. У цій ситуації важливо знімати показання по одній і тій же шкалі.
2
Вирішіть, через який проміжок часу ви будете знімати показання. Метеорологи зазвичай роблять це через кожні три години. Перший вимір проводиться в 0 годин, потім о 3 годині ночі, 6 і 9 годині ранку, опівдні, в 15, 18 і 21 год. Краще вести відлік по астрономічному часу. Зніміть і запишіть показання.
3
Знайдіть показники найвищою і найнижчою температур. Відніміть з максимального значення мінімальне. Це і є амплітуда добових температур зовнішнього повітря.
4
Точно так же визначте місячну та річну амплітуди температур. Знімайте свідчення постійно, через рівні проміжки часу. Дуже зручно використовувати для цього спеціальний календар. Розділіть аркуш паперу так, як це зазвичай робиться в кишеньковому календарику. Осередок, відведену для кожного дня, розділіть на кількість тимчасових інтервалів. Заносите свідчення систематично, відзначаючи кожен день найвищу і найнижчу температури.
5
Після закінчення місяця випишіть всі екстремальні значення. Знайдіть найвищу температуру за весь період, потім - найнижчу. Обчисліть різницю між ними. Якщо вам доводиться оперувати з негативними числами, виконуйте арифметичні дії з ними точно так само, як і при вирішенні звичайних математичних задач. Наприклад, якщо максимальна температура + 10 °, а мінімальна - теж 10 °, але нижче нуля, обчисліть амплітуду за формулою А = Тmax-Tmin = 10 - (- 10) = 10 + 10 = 20 °,
6
Амплітуду температур можна наочно поспостерігати на графіку. Горизонтальну вісь розділіть на рівні відрізки, відзначте на кожній час вимірювань. Виберіть довжину відрізка вертикальної осі - наприклад, 1 °. Напроти кожної позначки часу проставте значення температур. З'єднайте точки кривої. Знайдіть найвищу і найнижчу точки. Відстань між ними по осі ординат і буде амплітудою - в даному випадку температур зовнішнього повітря.
7
Для визначення амплітуди середньодобових температур знайдіть спочатку самі середні значення. Щоб знайти середньодобову температуру, складіть всі свідчення і розділіть суму на число вимірів. Проведіть цю процедуру для всіх днів тижня або місяця. Знайдіть максимальне і мінімальне значення. Відніміть з другого перше.