Як налаштувати фари. Як розкрити фари проіри.

Досить часто серед учасників дорожнього руху можна зустріти автомобілі, у яких не налаштовані прилади освітлення. Це стає проблемою не тільки у водіїв несправних автомобілів (ефективна зона видимості занадто мала), але і для водіїв зустрічного транспорту (їх «сліпить» світло не настроєних фар).

Якщо в місцях експлуатації автомобіля немає автосервісу зі спеціальним обладнанням, можна налаштувати фари самостійно. Виконується це в такий спосіб:

 1. Перевірити стан деталей підвіски автомобіля. Тиску в шинах коліс, стан пружин підвіски, різниця в розмірах шин, розподіл навантаження в кузові автомобіля - все це фактори, які впливають на напрямок світлового пучка.
 2. Заправити бак автомобіля на половину його ємності, водійське крісло навантажити баластом вагою в сімдесят п'ять кілограм.
 3. Перевірити стан ламп у фарах. Лампи з потемнілими колбами підлягають негайній заміні.
 4. Підібрати для проведення настройки рівну вертикальну стіну, перед якою має бути не менше семи з половиною метрів горизонтальної ділянки дороги.
 5. Щоб правильно налаштувати фари, розмітити на стіні екран. Для цього:
 • під'їхати на автомобілі впритул до стіни;
 • відзначити на стіні центр автомобіля;
 • відзначити центральні осі кожної фари;
 • від'їхати від стіни на сім з половиною метрів;
 • на стіні горизонтальною лінією з'єднати точки центрів фар і провести через них вертикальні лінії;
 • паралельно горизонтальній лінії проведеної через центри фар, нижче на сім з половиною сантиметрів, провести ще одну лінію;
 • включити «ближнє світло»;
 • закрити картоном ліву фару та регулювальними гвинтами, що переміщають відбивач по горизонталі і по вертикалі, відрегулювати праву фару таким чином, щоб верхня межа променя збігалася з нижньою лінією на екрані, а вершина кута в світловому плямі збігалася з вертикальною лінією, яка проходить через центр фари;
 • закрити картоном праву фару автомобіля і відрегулювати ліву фару таким же чином, як проводилася регулювання правої фари автомобіля.

Якщо виконані всі рекомендації з налаштування, фари автомобіля будуть налаштовані правильно і не створять проблем у дорозі ні господареві автомобіля, ні іншим учасникам дорожнього руху. На автомобілях з роздільними фарами ближнього і дальнього світла, регулювання світла проводиться для всіх чотирьох фар індивідуально.