Як відрізнити фарфор від фаянсу.

Шляхетний фарфор і практичний фаянс - ланки одного ланцюга. Це види кераміки. Відрізняються вони складом, технологією виробництва і ціною. Щоб не помилитись, треба знати ознаки, які допоможуть визначити справжність порцелянових виробів і не сплутати їх з фаянсовими.
Інструкція
1
До складу фарфору входить менший відсоток глини і більша кількість різноманітних складових: кварциту, польового шпату, каоліну. Вони забезпечують порцеляні стекловидность, надають білизну, термічну стійкість і меншу в порівнянні з фаянсом пористість.
2
Щоб відрізнити порцелянове виріб від фаянсового, візьміть предмет і подивіться його на світло. Справжній тонкостінний фарфор повинен просвічувати. Він напівпрозорий, на відміну від фаянсу, який абсолютно не пропускає світло і, як правило, покривається глазур'ю.
3
Якщо треба визначити справжність об'ємної речі (наприклад, статуетки), переверніть її і уважно розгляньте денце. У фарфорового вироби воно не покривається глазур'ю. Пов'язано це з технологією випалу, який виробляють при більш високих температурах, ніж при виготовленні фаянсу. І щоб фарфор не прилипав до підставці, перед другим етапом випалу глазур зчищають.
4
Роздивляючись денце предмета, зверніть увагу на нижній неглазурірованной ободок. Якщо він білий, як і всі виріб, то перед вами, найімовірніше, фарфор. Ободок у фаянсу за кольором відрізняється від глазурі самого предмета і буває зазвичай бежевого або світло-сірого відтінку.
5
Обережно постукайте по вашому пристрою. При легкому торканні фарфор видає чистий ясний звук, якому навіть придумано визначення «співаючий фарфор». Виріб же з фаянсу звучить глухо, кількома тонами нижче.
6
Ще одна відмітна і наочна риса - вага виробу. Для його визначення не треба використовувати ваги, потримайте вашу чашку, тарілку або статуетку в руці. Якщо вони навскидку опиняться важче, ніж виглядали з боку - перед вами фаянс. Витончений фарфор дуже легкий, майже невагомий.
7
Колір вироби також може підказати, до якого виду кераміки воно відноситься. Традиційно порцеляновий посуд робили білою, з можливою невеликої розписом. Цим вона відрізняється від багатобарвного і часто яскравого фаянсу. Винятки становлять барвисті антикварні вироби з порцеляни, виготовлені в Китаї і Кореї. Але не варто забувати, що зрідка зустрічаються речі з кольорового фарфор. Але вони, незважаючи на кольоровість, зберігають свою прозорість і особливу легкість.
Зверніть увагу
На відміну від порцеляни фаянс має властивість «старіти». Якщо на поверхні фаянсового посуду з'являться невеликі тріщинки, користуватися їй не рекомендується, тому що в них скупчуються хвороботворні бактерії.